W tragicznym wypadku zginęła Bożenna Morycińska, znana lekarka i radna miejska

Nie żyje Bożenna Morycińska, lekarka, specjalistka medycyny rodzinnej i radna Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego dwóch kadencji z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców Jarosława Górczyńskiego.

Ciepło Bożennę Morycińską wspomina przewodnicząca Irena Renduda-Dudek. – Znam Bożenkę od tej ostatniej kadencji, bo była radną w latach 2006-2010 i teraz, w kadencji 2018-2023. Pracowałyśmy razem w Komisji Budżetu Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, ale była ona także wiceprzewodniczącą Komisji Rodziny oraz członkiem Komisji Rewizyjnej. Była bardzo wrażliwą osobą, taką spokojną i bardzo życzliwą. To chyba taka jej najważniejsza cecha, życzliwość. Miała wrażliwość na drugiego człowieka, zawsze pogodna i zawsze pomocna. Wiadomość o jej śmierci jest dla nas wstrząsająca – mówi przewodnicząca Renduda-Dudek.

Z wielkim żalem doktor Bożennę Morycińską żegna Danuta Barańska, kierownik ostrowieckiego pogotowia. -Przyjaźniłyśmy się bardzo długo, bo pracowała pani doktor u nas w centrum ratownictwa w Ambulatorium, jako lekarz-pediatra. Bardzo ciepły człowiek, oddany dzieciom i pacjentom. Bardzo ciepła i serdeczna osoba. Zostawiła nas w wielkim smutku. To lekarz bardzo dobra, koleżanka, przyjaciółka, mama. Będziemy ją wspominać bardzo serdecznie, bo to dusza-człowiek – opowiada z trudem doktor Barańska.

Bożenna Morycińska miała 71 lat. Zmarła w poniedziałek w tragicznym wypadku drogowym, do którego doszło po godzinie 18.00 na ulicy Radwana. Została potrącona przez samochód. Jej życia nie udało się uratować.

O terminie ostatniego pożegnania Bożenny Morycińskiej będziemy informować.

Radio Ostrowiec Rodzinie i bliskim składa kondolencje.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia