Ferie poświęcili na szkolenie wojskowe. Świętokrzyska brygada ma nowych Terytorialsów

fot.: ŚBOT

W niedzielę na kieleckiej Bukówce kolejnych siedemdziesięciu żołnierzy 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. majora Eugeniusza Kaszyńskiego ps. ,,Nurt” złożyło przysięgę wojskową po odbyciu szkolenia w ramach programu 'Ferie z WOT”.

Blisko połowę tej grupy stanowili ludzie młodzi – studenci i uczniowie, którzy zimową przerwę od nauki poświęcili szkoleniu podstawowemu – tak zwanej 'szesnastce”. – Tak, jak na każdej 'szesnastce”, a to była już nasza 29. 'szesnastka”, uczyli się w trakcie poligonu bezpiecznego posługiwania się bronią, strzelania, obcowania z bronią przez całą dobę. uczyli się również taktyki, topografii, musztry, współdziałania w jednym zespole, udzielania pierwszej pomocy, poznawali regulaminy i przygotowywali się oczywiście do złożenia przysięgi – mówi kapitan Marcin Kowal z zespołu prasowego świętokrzyskiej brygady, która liczy już ponad 1800 Terytorialsów. Rotę ślubowania wypowiedziało w niedzielę miedzy innymi sześciu uczniów ostrowieckich szkół średnich.

Nowi żołnierze zostaną przydzieleni do poszczególnych pododdziałów – 101, 102 i 103 batalionu lekkiej piechoty, gdzie będą uczestniczyć w szkoleniach rotacyjnych.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia