1,5 miliona wniosków o świadczenie 500 plus w pierwszym tygodniu ich przyjmowania

Ponad 23 tysiące wniosków o świadczenie 500 plus złożyli rodzicie i opiekunowie dzieci w ciągu pierwszego tygodnia od uruchomienia naboru na kolejny rok, czyli od 1 lutego.

– Najwięcej złożyli mieszkańcy Kielc oraz powiatu kieleckiego, a także mieszkańcy powiatów: ostrowieckiego, skarżyskiego i sandomierskiego – mówi Paweł Szkalej, rzecznik prasowy świętokrzyskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Kielcach.
Wnioski o wypłatę świadczenia można składać tylko elektronicznie poprzez internet. Urząd zachęca, by ściągnąć na telefon aplikację mZUS. – Samo złożenie wniosku o 500 plus przez aplikację jest bardzo proste i zajmuje tylko kilka minut. W związku z tym szystkich rodziców zachęcamy, by jak najszybciej uruchomili w swoich telefonach aplikację mZUS. Oprócz aplikacji wniosek o 500 plus można złożyć przez bankowość elektroniczną, portal PUE ZUS lub portal emp@tia.pl.
W całej Polsce w ciągu pierwszego tygodnia wpłynęło 1,5 mln. wniosków dla 2,4 mln. dzieci.
Dodam, że świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów.

/joge/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia