Droga w Denkówku i Jędrzejowie będzie zamknięta na kilka tygodni

Fot. archiwum

Od wtorku, 14 lutego zamknięty zostanie przejazd przez Denkówek i Jędrzejów w gminie Bodzechów.

To część budowy ostatniego odcinka tak zwanej małej obwodnicy Ostrowca, od węzła Brezelia do ulicy Opatowskiej. Nad drogą powiatową w Denkówku powstanie wiadukt, dlatego ze względów bezpieczeństwa zdecydowano się zamknąć ją na kilka tygodni.

– Organizacja ruchu związana z zamknięciem tej trasy będzie obowiązywać co najmniej do 21 kwietnia. Będzie wprowadzony oznakowany objazd ulicami Stalową, Opatowską i drogami lokalnymi przez Jędrzejów – informuje Małgorzata Pawelec – Buras, rzecznik prasowy kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Nieco ponad 3- kilometrowy odcinek drogi od węzła Brezelia do ronda w rejonie ulicy Wąwozy na krajową „dziewiątkę”, będzie miał dwa pasy ruchu. Budowa ronda przy drodze krajowej numer 9 jest planowana w przyszłym roku. Otwarcie najważniejszego dla kierowców obecnie węzeł Brezelia zapowiedziano już dawno na przełom maja oraz czerwca i w tej kwestii nic się nie zmieniło.

Budowa kosztuje ponad 53 miliony złotych. Wykonawcą jest konsorcjum firm Fabe Polska i SP Sine Midas Stroy. Droga ma być gotowa w 2024 roku.

/sla/

Ważne wydarzenia