MZK wydłuża godziny pracy punktu wydawania kart komunikacyjnych. Usprawnień ma być więcej

Punkt wyrabiania mieszkańcom kart komunikacyjnych od dziś nie mieści się już w budynku R1, a w budynku głównym Ostrowieckiego Browaru Kultury. Działa też dłużej – co ważne zwłaszcza dla pracujących ostrowczan.

– Tu mamy lepsze warunki zarówno dla pracownicy, która obsługuje system i wyrabia te karty, jak i dla oczekujących mieszkańców. Od dziś ten punkt jest czynny od godziny 9.00 do 18.30. Wkrótce, o czym będziemy informować, będzie on czynny również w soboty – informuje Jarosław Kateusz, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Zmiana lokalizacji i zwłaszcza godzin pracy punktu to efekt interwencji Radia Ostrowiec. Łącze internetowe w budynku R1 często się zrywało, przez co wydłużał się proces wyrabiania kart, a sam punkt kończył przyjmowanie mieszkańców przed godziną 17.00 i wiele osób, choć zwalniało się z pracy, żeby zdążyć dotrzeć do punktu, odchodziło od niego z kwitkiem.

Spółka rozważa, czy drugi punkt wyrabiania kart, który działa na terenie nowej bazy przy ulicy Samsonowicza przenieść w inne miejsce, bliżej centrum. Na razie jednak skupi się on na obsłudze uczniów szkół średnich. Dlatego nie wydłuży godzin pracy, a przyjmuje mieszkańców w godzinach 8.00-14.00. – W przyszłym tygodniu będziemy zbierać wnioski w szkołach średnich o wydanie kart. Zobaczymy ile tych wniosków będzie. One wszystkie będą realizowane w naszej bazie przy ulicy Jana Samsonowicza. Kiedy z tym się uporamy, zastanowimy się gdzie ewentualnie, w razie potrzeby, przenieść ten punkt, tak, żeby był bardziej dostępny dla mieszkańców – zapowiada prezes Kateusz.

Od stycznia spółka wydała już ponad 2 tysiące kart, a szacuje, że do końca lutego wyda kolejne 3 tysiące. Od początku marca – tymczasem –
Ostrowiecka Karta Komunikacyjna ma być jedynym środkiem płatniczym uprawniającym do przejazdów autobusami z samorządową zniżką, czyli za 1,5 zł.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia