W kasach Urzędu Miasta kolejki. Podatek bez prowizji można zapłacić także na poczcie

Mieszkańcy Ostrowca otrzymują właśnie decyzje o wysokości podatków lokalnych – od nieruchomości, podatku rolnym i leśnym. Urzędnicy apelują, żeby dokument dokładnie przeczytać, bo znajduje się w nim wiele istotnych informacji.

– Taka decyzja przede wszystkim zawiera przedmiot opodatkowania i tu trzeba dokładnie sprawdzić, czy informacje zawarte w decyzji zgadzają się z tym, co posiadamy, na przykład liczbą budynków, wielkością działki. Jeżeli są nieścisłości należy złożyć korektę informacji – mówi Kinga Mazur, kierownik referatu podatkowego. Przypomina, że dokument zawiera też informację o wysokości salda na koniec roku, czyli o niedopłacie lub nadpłacie podatku. Ponieważ w kasie urzędu miasta tworzą się kolejki, podpowiada, jak najwygodniej dokonać płatności. – Na każdej decyzji podatkowej jest indywidualny numer rachunku bankowego, przypisany do danej nieruchomości. Najwygodniej jest więc zrobić przelew online. Wiemy wtedy, że pieniądze są właściwie zaksięgowane. Bez dodatkowych opłat wpłat można też dokonać na poczcie, co zapewnił nam bank, z którym mamy umowę. Trzecią możliwością są kasy urzędu miasta – mówi kierownik Mazur.

Przypomnę, że kas urzędu nie znajdziecie już w tymczasowej siedzibie w hali KSZO. Po remoncie pomieszczeń wróciły do siedziby przy ulicy Głogowskiego.

/mag/

Ważne wydarzenia