Działacze PiS-u w Ostrowcu uroczyście otwierają budowę, która rozpoczęła się dwa tygodnie temu

Kilkanaście łopat wbitych w nasyp usypany z ziemi na jezdni czekało na działaczy Prawa i Sprawiedliwości, którzy zjechali dziś do Ostrowca Świętokrzyskiego, by uroczyście rozpocząć budowę drogi wojewódzkiej 754 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dodajmy, że budowa zaczęła się niemal 2 tygodnie temu.

W wydarzeniu udział wzięli marszałek województwa Andrzej Bętkowski wraz z zastępcą i radnymi sejmiku, posłowie PiS-u z Krzysztofem Lipcem na czele oraz lokalni działacze – radni Zbigniew Duda i Dariusz Kaszuba.

– Magdalena Zieleń już dużo powiedziała na temat inwestycji, na temat ojców sukcesów, których dzisiaj jest bardzo, bardzo wielu, ale tak naprawdę jedno trzeba sobie bardzo wyraźnie powiedzieć. Ojcem sukcesu to jest premier Mateusz Morawiecki, premier polskiego rządu – mówił poseł Lipiec. A poseł Andrzej Kryj podkreślał, że dobre efekty przynosi dobra współpraca środowiska Prawa i Sprawiedliwości. – Nie byłoby takich efektów, gdyby nie środowisko Prawa i Sprawiedliwości, środowisko ostrowieckie Prawa i Sprawiedliwości, czy środowisko Prawa i Sprawiedliwości województwa świętokrzyskiego – mówił poseł Kryj.

Politycy przypomnieli, że samorząd województwa dołożył do inwestycji blisko 50 milionów złotych. Otrzymane 87 milionów złotych z Funduszu Polski Ład nie wystarczyły bowiem, żeby rozstrzygnąć przetarg.

Głos podczas uroczystości zabrali wszyscy działacze. Nie miał okazji do wypowiedzi – choć był obecny – przedstawiciel wykonawcy.

Jaki cel miało organizowanie uroczystości z taką pompą po dwóch tygodniach od rozpoczęcia inwestycji nie udało nam się dowiedzieć. – Ja uważam, że to jest bardzo dobry zwyczaj. Jeśli taki nie był praktykowany w mieście Ostrowcu Świętokrzyskim, to myślę, że wpisze się dobrze w tę tradycję – odpowiadała radna Magdalena Zieleń. – Widocznie czemuś ma służyć, skoro pani redaktor tutaj przyszła – odpowiedział Magdzie Jurkowskiej poseł Kryj.

Potem w szeregu działacze złapali za łopaty, wbili je w ziemię, przesypali ją obok i się rozjechali.

/mag/

 

 

 

Podziel się

Ważne wydarzenia