Czas na składanie wniosków o 500 plus

Od 1 lutego rodzice lub opiekunowie mogą składać wnioski o wypłatę świadczenia 500 plus, które obejmie okres od 1 czerwca tego roku do końca maja 2024.

Wnioski można złożyć na różne sposoby, dla wielu osób najwygodniej będzie to zrobić poprzez aplikację mZUS, którą można ściągnąć na swój telefon. Taką usługę ZUS uruchomił w listopadzie ubiegłego roku. Ale są też inne możliwości.
– Aby złożyć wniosek o świadczenie 500 plus możemy skorzystać z Platformy Usług Elektronicznych, gdzie kreator poprowadzi nas tak, by wniosek trafił do ZUS. Taki wniosek można też wysłać za pomocą bankowości elektronicznej jeśli bank, w którym mamy konto udostępnia taką usługę. Inną możliwością jest skorzystanie z portalu emp@tia.pl. Tą drogą, również elektronicznie, wyślemy wniosek do ZUS – mówi Paweł Szkalej, rzecznik prasowy świętokrzyskiego oddziału ZUS.
I dodaje, że warto pospieszyć się ze złożeniem wniosku, by utrzymać ciągłość wypłat 500 plus.
– Pamiętajmy, że jeżeli ten wniosek złożymy do końca kwietnia to na pewno będziemy mieli kontynuację świadczenia, bo od czerwca zaczyna się nowy okres rozliczeniowy – zaznacza Paweł Szkalej.
Przypomnijmy, że świadczenie 500 plus przysługuje każdemu dziecku do ukończenia 18 roku życia, niezależnie od dochodu rodziny.
/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia