Bal karnawałowy na rozpoczęcie ferii w bibliotece

Fot. Anna Śledzińska

Balem karnawałowym rozpoczęła Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu tegoroczne ferie zimowe.

Na zabawie zjawiły się księżniczki, superbohaterowie, wróżki i wiele innych bajkowych postaci.

– Zaczęliśmy nietypowo, bo bajkowym balem, który zazwyczaj odbywał się na koniec ferii. Zaprosiliśmy najmłodszych wraz z opiekunami i nam nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili – mówi Paweł Górniak, dyrektor biblioteki.

Zanim rozpoczęły się tańce, przed małymi uczestnikami wystąpiły dzieci z amatorskiego teatrzyku „OBIbook”, które zaprezentowały przedstawienie na podstawie opowieści o Pippi Langstrumpf.

Była wśród nich Natalia.

– Jestem dziewczynką, ale grałam chłopca. Mam dosyć męski styl więc szybko weszłam w tę rolę – mówiła młoda aktorka.- Podobają mi się zajęcia teatralne

Członkowie zespołu teatralnego spotykać się będą także w ferie. Będzie wiele innych atrakcji, a sam bal miał zachęcić dzieci do powrotu do biblioteki w przyszłości.

– Na szczęście dzieci do nas wracają. Z rodzicami czy dziadkami, ale najczęściej z przedszkolami – mówi Paweł Górniak.

Placówka zaprasza też na „Ferie za jeden uśmiech”, czyli spotkanie z książkami Adama Bahdaja. Będzie biblioteczna wyprawa w kosmos z Mikołajem Kopernikiem, przedstawienie „Misio Tulisio” Teatru Maska z Krakowa, a także spotkanie z psychologiem pod hasłem „Myślę pozytywnie”. Można też wziąć udział w zajęciach programowania w różnych językach, konstruowaniu z klocków Lego i familijnym planszowaniu.

/sla/

 

Podziel się

Ważne wydarzenia