Weekend w Lublinie. TOP 3 niebanalne miejsca

Niezależnie od tego, czy byliście już w Lublinie, warto pojechać tam nawet po raz kolejny. To miasto kryje mnóstwo tajemnic i ukrytych skarbów. Zdradzimy Wam sekret na udany weekend w Lublinie i ujawnimy 3 niebanalne miejsca, w których wizyta na długo pozostaje w pamięci. 

Bilety na aktualne wydarzenia w Lublinie znajdziecie na portalu kicket.com (dawne ewejsciowki.pl).

Atrakcje w Lublinie

Dzisiejszy Lublin równoważy nostalgię starego świata i nowoczesną energię. Co więcej, niewiele miast w Polsce ma tak baśniową atmosferę jak Lublin. Brukowane zaułki Starego Miasta, historyczne mury i budynki, pastelowe domy kupieckie to wyjątkowo malownicze okoliczności na długi spacer. 

Jeśli to nie wystarczający powód, aby odwiedzić Lublin, to znajdziecie tam również niesamowite teatry, wspaniałe muzea, piękne kościoły, zamki i restauracje, które odzwierciedlają bogatą przeszłość miasta. 

Teatr Muzyczny

Teatr Muzyczny w Lublinie ma niezwykle bogatą historię. Scena operetkowo-operowa istnieje od 1947 roku. Publiczność może wybierać spośród licznych oper, operetek i musicali, podczas których możecie podziwiać wybitnych solistów operowych, muzyków, a także cenionych reżyserów, scenografów i dyrygentów.

Dlatego jeśli chcielibyście spędzić czas podczas niesamowitych wydarzeń postawcie na Teatr Muzyczny w Lublinie. Wśród operetek znajdziecie najbardziej znane dzieła, m.in. „Barona Cygańskiego” oraz „Zemstę nietoperza” J. Straussa, „Księżniczkę Czardasza” E. Kalmana. I to nie wszystko! Teatr zachwyca też kultowymi musicalami. To m.in. “Hallo Szpicbródka”, „Phantom” i „Skrzypek na dachu”.

Na scenie obejrzycie też widowiska muzyczne, opery, koncerty i spektakle. Dodatkowo, w repertuarze znajduje się wiele propozycji dla całej rodziny i młodszych widzów. To m.in. balet “Królewna Śnieżka”, musical “Kopciuszek”, spektakl familijny “Ania z Zielonego Wzgórza” oraz bajki „Pinokio”, „O Krasnoludkach i Sierotce Marysi”, „Calineczka”, “Kot w butach”. 

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Budynek Centrum Spotkania Kultur w Lublinie to jedno z najbardziej rozpoznawalnych, nowoczesnych miejsc w mieście. Zbudowany ze szkła, stali, cegły i betonu jest jednym z najciekawszych architektonicznie budowli w Polsce. 

To niesamowite miejsce jest centrum kulturalnym miasta. Jeśli macie ochotę wybrać się do teatru, filharmonii lub kina, to wszystko to mieści się w CSK. W środku znajdziecie salę operową dla 1000 widzów, kino, kawiarnie, restauracje, a nawet browar. Na dachu znajdują się nawet dwupoziomowe ogrody, w których mieści się miejska pasieka dla pszczół.

W najbliższym czasie możecie wybrać się m.in. na koncert Leskiego, koncert Moniki Kowalczyk lub jazzowy koncert sekstetu pianisty Artura Tuźnika „SPRING”.

Browar Perła

Niezwykle ciekawą propozycją na spędzenie wolnego czasu w Lublinie jest zwiedzanie Podziemia Browaru Perła. Od 1846 roku w pomieszczeniach dawnego kościoła i klasztoru reformatów warzono piwo.

Lubelszczyzna to w Polsce lider w produkcji chmielu. Dlatego będąc w Lublinie nie można przejść obojętnie obok Browaru Perła.

Podczas wycieczki poznacie historię miejsca i sekrety produkcji piwa. Na zakończenie odwiedzający mogą też liczyć na degustację.

Podziel się

Ważne wydarzenia