Policzyli się z cukrzycą podczas biegu dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Fot. Anna Śledzińska

Pogoda dopisała, a razem z nią także nastroje. Bieg „Policz się z cukrzycą” organizowany po raz szósty w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zgromadził miłośników biegania, maszerowania i morsowania- bo taka możliwość w Parku Miejskim także była. Zadbały o to stowarzyszenie OstroBiec i grupa Ostrowieckie Morsy i Foczki.

– W biegach udział brało 130 osób, a więc w porównaniu do ubiegłego roku frekwencja bardzo się poprawiła – mówi Anna Bober ze stowarzyszenia OstroBiec. – Udała się pogoda, słoneczko zaświeciło więc myślę. że wszyscy, którzy przyszli do parku byli zadowoleni.

Podczas gdy jedni biegali zbierając pieniądze na WOŚP, była też spora grupa kibiców. Takich jak pani Monika, mama Natalii i Mileny, która wspólnie z mężem kibicowała siostrze i szwagrowi, a przy okazji całą rodziną włączyła się już po raz kolejny w „największą orkiestrę świata”.

Jak co roku pojawili się w mundurach ochotnicy z OSP w Nietulisku Dużym, w gminie Kunów.

– Jesteśmy tu po raz trzeci, w tym roku w grupie 14 osób, towarzyszą nam również dzieci. Uważamy, że to świetny sposób na spędzenie niedzieli połączone z pomaganiem – mówi Łukasz Kończak, naczelnik jednostki.

Dystanse były dwa- na 1,5 i 5,5 kilometra, które można było przebiec albo przemaszerować z kijkami. Wśród pan na dłuższym dystansie najszybsza była Kinga Myśliwska.

– Fajnie się dzisiaj biegało. Wiadomo, że o tej porze roku nie ścigamy się za często, tym bardziej chętnie włączyłam się w ten bieg już po raz czwarty – przyznała.

Do specjalnej „biegowej” puszki WOŚP zebrano 4452 złote i 65 groszy. Pieniądze są co roku przeznaczane na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia