„Skrzydła Fantazji” Ewy Gawlik można oglądać w Galerii Fotografii MCK w Ostrowcu

Fot. Anna Śledzińska

Pod tytułem „Skrzydła Fantazji” w Galerii Fotografii Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu prezentowana jest od piątku wystawa fotografii Ewy Gawlik, członkini tutejszego Fotoklubu.

Jak podkreślali podczas piątkowego wernisażu kustosz Galerii Fotografii Stanisław Dunin – Borkowski oraz prezes Fotoklubu Mirosław Radomski, ta grupa obchodzi w tym roku 20- lecie istnienia i świętowanie rozpoczęła właśnie wystawą prac Ewy Gawlik.

Zaprezentowane przez nią fotografie są nieoczywiste, często wykonane w formacie makro, pozostawiające właśnie pole do fantazji.

Ewa Gawlik, jak sama mówi jest rodowitą „ostrowianką”, a sztukę fotografowania traktuje trochę jak dziennik z podróży, a trochę możliwość opowiadania o świecie, jaki ją otacza.

– To moja pierwsza indywidualna wystawa w Galerii Fotografii w Ostrowcu. Prezentuję moje widzenie świata, choć interpretację zostawiam odbiorcom – mówiła podczas wernisażu Ewa Gawlik.

Gratulacje odebrała od nowego wiceprezydenta Ostrowca Artura Łakomca, ale też wielu przyjaciół i znajomych, nie tylko z Fotoklubu, którzy pojawili się na wernisażu.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia