Bal karnawałowy rozpocznie ferie zimowe w ostrowieckiej bibliotece

Fot. archiwum MPB

Tylko kilka dni dzieli nas od ferii zimowych i co za tym idzie zajęć kulturalnych i rozrywkowych, które dla dzieci i młodzieży szykują placówki kulturalne.

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu rozpoczyna już w najbliższą sobotę.

– Zaczynamy Bajkowym Balem Karnawałowym w sobotę, 28 stycznia o godzinie 10. Potem od poniedziałku rozpoczynamy cykl zajęć skierowanych do różnego odbiorcy – mówi dyrektor MBP Paweł Górniak.

W planach są warsztaty teatralne, a także „Ferie za jeden uśmiech”, czyli spotkanie z książkami Adama Bahdaja. Swoje zajęcia będzie miał Amatorski Młodzieżowy Teatr „OBIbook”, biblioteczna wyprawa w kosmos z Mikołajem Kopernikiem oraz przedstawienie „Misio Tulisio” Teatru Maska z Krakowa.

Biblioteka przygotowała też specjalne zajęcia, które mają pomóc młodzieży w trudnym, popandemicznym czasie.

– 2 lutego mamy spotkanie z psychologiem pod hasłem „Myślę pozytywnie”. Będziemy starali się wzmocnić naszych młodych czytelników zajęciami dotyczącymi siły pozytywnego myślenia – mówi Paweł Górniak.

Poza tym można będzie również wziąć udział w zajęciach programowania w różnych językach, konstruowaniu z klocków Lego i familijnym planszowaniu.

Wszystkie informacje dotyczące feryjnych zajęć w ostrowieckiej bibliotece można znaleźć na jej stronie internetowej oraz fanpage’u.

/sla/

Ważne wydarzenia