Kalendarze – cegiełki Radia Ostrowiec rozeszły się błyskawicznie. Pomogli Przyjaciele akcji „Gwiazdki Moc”

Fot. archiwum

Kalendarze Radia Ostrowiec na 2023 rok, będące cegiełkami świątecznej akcji charytatywnej „Gwiazdki Moc”, rozeszły się jak świeże bułeczki.

Jak zawsze mogliśmy liczyć na zespół pracowników z Miejskich Wodociągów i Kanalizacji, dzięki którym do puszki wpadła pokaźna sumka.

– Tak jak co roku postanowiliśmy wspomóc akcję. Pracownicy sami wyszli z inicjatywą, by wrzucić do puszki odpowiednią kwotę. Nie narzucaliśmy wysokości, ale wśród kadry kierowniczej i zarządu udało nam się zebrać ponad tysiąc złotych – mówi Artur Łakomiec, który do końca minionego roku był prezesem spółki, a obecnie pełni funkcje wiceprezydenta Ostrowca.

Zawsze liczyć możemy na przedszkolaków, ich rodziców i wychowawców, którzy angażują się we wsparcie akcji „Gwiazdki Moc”.

– Pomoc z naszej strony polegała na wykonaniu pięknych, kolorowych puszek, do których były zbierane pieniądze w czasie akcji. Jedna z nich trafiła też do naszego przedszkola, a tu rodzice i pracownicy mogli kupić radiowe kalendarze – cegiełki – podkreśla Aneta Stachurska, dyrektorka tej placówki.

Podobnie jak w ubiegłym roku kalendarze radiowe kupili radni powiatu ostrowieckiego. I za każdy egzemplarz zapłacili znacznie więcej niż minimum, czyli 35 złotych.

– Grupa radnych powiatowych postanowiła wesprzeć akcję „Gwiazdki Moc”. Zebraliśmy pieniądze i kupiliśmy kalendarze Radia Ostrowiec, które będą wisiały w naszych gabinetach – mówi przewodniczący Rady Powiatu Mariusz Pasternak.

Radna Agnieszka Rogalińska dodaje:

– Czas świąteczno – noworoczny to taki piękny czas na pomagania, otwieramy nasze serca, portfele, co kto może. Cieszymy się, że te kalendarze zawisną u nas i myślę, że to dobry prognostyk na 2023 rok. Będziemy tam odliczać tylko dobre dni.

Kalendarze były również dostępne na recepcji ostrowieckiego starostwa.

W sumie ze sprzedaży kalendarzy – cegiełek zebraliśmy prawie 3 tysiące złotych.

Wszystkim pięknie dziękujemy.

I przypomnijmy, że środki zebrane podczas akcji zostaną przeznaczone na powstające Centrum Społecznościowe „Wymiennikownia” na osiedlu Ogrody.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia