Beata Szydło spotkała się w Ostrowcu z działaczami swojej partii

Blisko 200 działaczy Prawa i Sprawiedliwości, parlamentarzystów, samorządowców, członków partii wzięło w ostatnią sobotę udział w spotkaniu noworocznym z europoseł Beatą Szydło, jakie odbyło się w Ostrowieckim Browarze Kultury.

Dla kolegów z partyjnego okręgu 82, który obejmuje zasięgiem 5 powiatów, w tym powiat ostrowiecki, zorganizowała je jego szefowa Agata Wojtyszek.

– To spotkanie, poza wymiarem noworocznym, takim spotkaniem z mieszkańcami, to będzie również rozmowa o problemach tej ziemi. Będziemy chcieli tak, jak zawsze robi to Prawo i Sprawiedliwość, bo przecież spotykamy się z ludźmi, dowiedzieć się jakie są problemy, jakie są oczekiwania. taka debata, dyskusja jest zawsze potrzebna i przynosi dobre owoce – mówiła na konferencji prasowej Beata Szydło, zapowiadając, że w Polskę wyruszy znów prezes Jarosław Kaczyński.

Spotkania z prezesem, tak jak sobotnie w OBK z Beatą Szydło otwarte dla mieszkańców nie było, co przyznaje Agata Wojtyszek. Na konferencji – po naszych pytaniach – wyjaśniała, że spotkania z mieszkańcami w terenie też organizują. – W tym miesiącu zakończymy spotkania w każdej gminie Sandomierza. W przyszłym miesiącu będziemy je organizować w powiecie ostrowieckim i do końca maja objedziemy każdą gminę – zapowiedziała.

Spotkanie Beaty Szydło z działaczami poświęcone było między innymi przygotowaniom do wyborów parlamentarnych i budowie partyjnego Korpusu Ochrony Wyborów. – Chcemy aby te wybory były uczciwe, były przygotowane i zrealizowane, jak należy i to właśnie zadanie korpusu – podkreśla szefowa okręgu 82 PiS. Pisowski Korpus Ochrony Wyborów mają tworzyć członkowie komisji z PiS, mężowie zaufania i wszyscy chętni. W okręgu kierowanym przez Agatę Wojtyszek miało już się zgłosić około 500 chętnych do pracy w takim korpusie.

Na spotkaniu przedstawiono pełnomocników powiatowych. W powiecie ostrowieckim został nim Hubert Żądło, wójt Bałtowa. – Działania zostaną nam określone w późniejszym czasie. Na pewno będzie to szereg spotkań, szkoleń, wyznaczenie mężów zaufania w komisjach, tych osób funkcyjnych, które z ramienia partii będą mieli za zadanie przypilnowanie tych wyborów – mówi Hubert Żądło.

Korpusem Ochrony Wyborów w powiecie opatowskim pokieruje Artur Lis, w powiecie sandomierskim Kazimierz Plachimowicz, w powiecie starachowickim Rafał Lipiec, czyli były dyrektor ostrowieckiego szpitala, w powiecie skarżyskim poseł Maria Zuba. Za cały okręg będzie odpowiadał Tomasz Rosa.

/mag/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia