Aneks podpisany. Mieszkańcy gminy Waśniów mogą odbierać węgiel

Gmina Waśniów podpisała aneks do umowy z Polską Grupą Górniczą na kolejne dostawy węgla w reglamentowanej cenie.

Jak mówi wójt Krzysztof Gajewski, surowiec dotarł już do składu w Ostrowcu i mieszkańcy mogą go odbierać lub umawiać odbiór z dostawcą. – Od środy zaczęliśmy wożenie, najpierw ekogroszek, teraz wozimy już grubsze frakcje węgla, czyli kostkę i orzech – informuje.
Gmina dostała 400 ton, i tak jak było to poprzednio, mieszkańcom węgiel sprzedawany jest według kolejności składanych wniosków.
Wpłat za węgiel – przypomnijmy – można dokonać tylko w kasie Urzędu Gminy w Waśniowie. – Ponieważ tam każdy wpłacający otrzyma fakturę VAT-owską i ta faktura jest od razu przekazywana do miejsca odbioru węgla, a stamtąd węgiel jest dystrybuowany do poszczególnych mieszkańców – wyjaśnia wójt Gajewski.
Cena w nowym roku się nie zmieniła. Za tonę trzeba zapłacić 1780 zł i to cena z dowozem. – Ci, którzy kupili tonę węgla to mogą teraz dokupić dwie, jeżeli ktoś w tamtym roku wziął półtora to może teraz kolejne półtora odebrać. A osoby, które w ogóle nie kupiły węgla w tamtym roku mogą wziąć od razu całe przysługujące 3 tony – tłumaczy wójt Waśniowa.
Do końca minionego roku do mieszkańców gminy Waśniów trafiło 900 ton węgla po reglamentowanych cenach.
/joge/

Ważne wydarzenia