Uwaga! Zmiany godzin pracy punktu wydawania kart komunikacyjnych w OBK. Zainteresowanie ogromne

Dłużej, bo do godziny 17.00, a nie do 14.00, jak teraz czynny od jutra będzie punkt wydawania Ostrowieckiej Karty Komunikacyjnej w Ostrowieckim Browarze Kultury. Tu uwaga! Swoją pracę rozpocznie później. Nie o 8.00, a o 9.00.

– Wydłużamy pracę tego punktu po licznych apelach mieszkańców – mówi Jarosław Kateusz, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji. Przyznaje, że kolejki się tworzą, a nam opowiadają o nich słuchacze.

– To trwa bardzo długo. Jest tylko jedno stanowisko. Wczoraj z mamą czekałyśmy ponad 1,5 godziny – opowiada pani Ania. Karty nie udało jej się wyrobić już drugi raz. – Za pierwszym razem okazało się, że są jakieś techniczne problemy. Wczoraj kolejka była potężna i zostałyśmy poinformowane, że musiałybyśmy czekać jeszcze dwie. A w kolejce są osoby po 70-tce – narzeka.

Prezes Kateusz twierdzi, że, jedyne co może zrobić, żeby rozładować kolejki, to wydłużyć godziny pracy punktu. Podkreśla, że całego procesu nie da się przyspieszyć, bo wyrobienie jednej karty trwa 10-15 minut. – Wczoraj w OBK wyrobiliśmy ponad 70 kart – dodaje i odpowiada, dlaczego nie uruchomią kolejnego stanowiska. – Trzeba mieć cały osprzęt do tego wszystkiego, komputery, specjalne oprogramowanie, specjalne drukarki, stacje ładowania – mówi.

Jarosław Kateusz przypomina, że ostrowiecka karta komunikacyjna stanie się jedynym, uprawniającym do przejazdów ze zniżką samorządową, czyli w cenie 1,50 środkiem płatniczym dopiero 1 marca. Podkreśla, że kolejki nie tworzą się w punkcie na bazie, ale jego praca – od jutra – nie zostanie wydłużona. Punkt w siedzibie spółki przy ulicy Samsonowicza będzie pracował, jak dotychczas – od godziny 8.00 – 14.00.

/mag/

Ważne wydarzenia