Szturm na urzędników po wprowadzającej w błąd informacji o wymianie praw jazdy

Po prasowych doniesieniach z ogólnopolskich mediów o zbliżającym się terminie wymiany praw jazdy oblężenie przeżywa wydział komunikacji ostrowieckiego starostwa powiatowego. Urzędnicy potwierdzają, że wymiana nastąpi, ale cały proces rozpocznie się dopiero za kilka lat.

– Po publikacji na jednym z portali dzwoni do nas bardzo dużo osób – mówi Magdalena Sadowska z referatu praw jazdy urzędu, podkreślając, że musi wszystkim wyjaśniać, że wymiana dokumentów jest planowana, ale dopiero w latach 2028-2033, a obecnie nie ma nawet jeszcze wydanych przepisów i wytycznych. Wyjaśnia dlaczego wymiana dokumentów w ogóle jest planowana. – W naszym kraju obowiązują obecnie aż trzy wzory praw jazdy i ujednolicony ma zostać wzór tego dokumentu. Chodzi także o wprowadzenie terminowości dokumentów, które obecnie są bezterminowe – zaznacza.

Prawa jazdy od 2013 roku są już wydawane na maksymalnie 15 lat. Wydłużenie ich ważności nie wiąże się z koniecznością potwierdzania kwalifikacji, ani orzeczeń lekarskich i tak samo będzie z chwilą wymiany starego, bezterminowego dokumentu na nowy. Chyba, że stary dokument już posiadał termin ważności wynikający z posiadanego orzeczenia.

Wymiana praw jazdy na nowe – przypomnę – planowana jest dopiero na lata 2028-2033.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia