Ruszyły zapisy do Biegu Tropem Wilczym. Odbędzie się 5 marca

To będzie już piąta edycja 'Biegu Tropem Wilczym’, który na Gutwinie organizuje senator Jarosław Rusiecki z Jednostką Strzelecką 2013 imienia majora Jana Piwnika 'Ponurego’ i Nadleśnictwem Ostrowiec Świętokrzyski. Odbędzie się 5 marca, czyli w pierwszą niedzielę po Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

– Bieg będzie miał swój tradycyjny przebieg, jaki wypracowaliśmy w kolejnych latach – zapowiada senator Rusiecki. Uczestnicy będą więc mogli wziąć udział w biegu głównym na 10 kilometrów, marszu nordic walking oraz biegu honorowym na 1963 metry. Ten dystans związany jest z datą śmierci ostatniego z Żołnierzy Wyklętych Józefa Franczaka pseudonim ‚Lalek”, zamordowanego przez władze komunistyczne.
Na najlepszych – jak zawsze – czekać będą atrakcyjne nagrody. – Przez ostatnie lata Uzdrowisko Busko-Zdrój funduje dla zwycięzców biegu w kategorii kobiet i mężczyzn tygodniowy pobyt w uzdrowisku. Są też nagrody finansowe za pierwsze, drugie i trzecie miejsce w biegu 10-kilometrowym oraz nagrody rzeczowe – dodaje senator.

Za przygotowanie w Ostrowcu biegów po raz czwarty odpowiadają Strzelcy. Linki i szczegóły dotyczące zapisów, które waśnie się rozpoczęły, publikują w swoich mediach społecznościowych. – Nasze stowarzyszenie zarezerwowało u głównego, ogólnopolskiego organizatora 290 kompletów pakietów startowych. Są one w wersji z koszulką i bez koszulki – mówi Dariusz Kaszuba z jednostki strzeleckiej. Zachęca, by zarejestrować się już teraz, bo zgłoszenia przed samym biegiem będą się wiązały z wyższą opłatą startową. Teraz to 40 lub 50 złotych w zależności od wybranego pakietu – z koszulką lub bez.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia