Przebudowa drogi wojewódzkiej. Jako pierwsza remontowana będzie ulica Radwana

Od poniedziałku 16 stycznia wykonawca przebudowy drogi 754 w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpocznie ustawianie znaków informujących o nowej organizacji ruchu, a tydzień później rozpocząć powinny rozpocząć się roboty. Na razie tylko na ulicy Radwana, która nie zostanie całkowicie zamknięta.

– Z ruchu wyłączona zostanie jedna z dwupasmowych nitek od strony osiedla Ogrody, a jazda w obu kierunkach będzie się odbywać po stronie osiedla Słoneczne. Później remontowana będzie druga nitka, a ruch zostanie przeniesiony na drugą stronę – wyjaśnia Jerzy Wrona, dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach.

Dyrektor Wrona zaznacza, że planowana rozbiórka mostu na rzece Kamiennej i zamknięcie Alei 3 Maja na czas remontu nastąpią najpewniej dopiero po oddaniu do ruchu przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad węzła Brezelia, a to ma nastąpić w połowie tego roku. – Jesteśmy w ciągłym kontakcie z dyrekcją GDDKiA i rozmawiamy o tym – zapewnia dyrektor Wrona. – Także nasz wykonawca chce wiedzieć, czy może  zlecić wykonanie czasowej organizacji ruchu z wykorzystaniem węzła Brezelia – dodaje.

Drogowcy obecnie prowadzą prace poza pasem jezdni, zwłaszcza w okolicach mostu. Część infrastruktury sieciowej, obecnie podpiętej pod konstrukcją przeprawy, zostanie poprowadzona pod dnem rzeki.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia