Ostrowieccy policjanci będą mieli nowy radiowóz. To Kia Niro

Fot. Policja Świętokrzyska

Nieoznakowany radiowóz Kia Niro trafi niebawem do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu. W poniedziałek, 9 stycznia oficjalnie przekazano go podczas uroczystości w Kielcach.

Świętokrzyska policja wzbogaciła się łącznie o osiem nowych pojazdów. Siedem to radiowozy marki KIA z napędem hybrydowym- silnikiem elektrycznym i benzynowym o pojemności 1,6 litra. Jednego z nich używać będą ostrowieccy funkcjonariusze.

– Te pojazdy w 40 procentach zostały dofinansowane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jednym z warunków dofinansowania było, że muszą to być pojazdy o jak najniższej emisji spalin – mówi podinspektor Kamil Tokarski, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. – Wartość jednostkowa takiego samochodu to około 165 tysięcy złotych. Na pewno przyczynią się do poprawy warunków pracy funkcjonariuszy.

Trzy samochody trafią do Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, po jednym otrzymają – poza ostrowiecką – komendy w Starachowicach, Skarżysku – Kamiennej oraz miejska w Kielcach. Kosztowały łącznie 1 milion 147 tysięcy złotych.

Ósmym przekazanym w poniedziałek pojazdem jest Toyota Land Cruiser z napędem na cztery koła i wzmocnionym zawieszeniem. Kosztowała 358 tysięcy złotych i wykorzystywana będzie przez policjantów Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Kielcach.

We flocie świętokrzyskiej policji coraz więcej pojazdów spełnia normy wyznaczane przez trendy w ekologii.

– Mamy zarówno samochody z napędem hybrydowym jak i elektryczne. W ostatnim czasie otrzymaliśmy łącznie 18 hybryd oraz 27 samochodów z napędem elektrycznym – wyjaśnia Kamil Tokarski.

W swoich jednostkach na terenie województwa policja ma 14 stacji do ładowania tych pojazdów.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia