Niebezpieczne przejścia dla pieszych. Interwencja słuchacza Radia Ostrowiec

– To niebezpieczna sytuacja, a całą sprawę właściwe organy ignorują – podnosi pan Jacek, słuchacz Radia Ostrowiec. Jesienią powiadomił urząd miasta, lokalną policję, a później Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach o braku oznakowania poziomego na przejściach dla pieszych przy Alei 3 Maja. Pasy są tam całkowicie wytarte, a ulica ruchliwa.

– Wysłałem maila z taką wiadomością do policji, urzędu gminy i zostałem skierowany do Świętokrzyskiego Zarządu Dróg w Kielcach. Zadzwoniłem tam i poinformowano mnie, że te pasy zostaną namalowane. Stało się tak po kilku tygodniach, przed świętami, a już teraz znów ich nie widać. Ich po prostu nie ma – informuje pan Jacek. – Wchodząc na takie przejście, jako pieszy, czułem się po prostu mniej bezpiecznie i dlatego postanowiłem interweniować. Jako kierowca mam świadomość, że łatwo się zagapić i oznakowanie poziome jest po prostu ważne – dodaje. W najgorszym stanie są oznakowania na przejściach na zakręcie Alei 3 Maja, przy skrzyżowaniu z ulicą Młyńską, a także między kolegiatą, a domem parafialnym „Michael” i targowiskiem.

Piotr Mazik, naczelnik Wydziału Ekologii i Infrastruktury ostrowieckiego urzędu miasta, do którego w pierwszej kolejności trafiła interwencja pana Jacka, wyjaśnia, że skierował mieszkańca do właściwego zarządcy drogi, wskazując, że nie jest nim gmina Ostrowiec. – Sami też przekazaliśmy informacje do zarządcy drogi i widziałem, że malowanie pasów zostało odtworzone – mówi i przyznaje, że kilka dni temu wpłynęła do urzędu kolejna interwencja od naszego słuchacza z informacją, że oznakowanie znów nie jest widoczne. – Ta droga jest przygotowywana do przebudowy – dodaje, ale nie zapowiada podjęcia żadnych działań.

Sprawdzić jakość oznakowania obiecuje Krzysztof Mróz, kierownik obwodu Dróg Wojewódzkich w Ćmielowie. Przyznaje, że oznakowanie przejść dla pieszych to ważna rzecz z punktu bezpieczeństwa i wyjaśnia, dlaczego oznakowanie przejść malowali dopiero późną jesienią. – Przetarg na malowanie oznakowania udało nam się rozstrzygnąć późno, a z uwagi na rozpoczynającą się przebudowę drogi 754, malowane były tylko przejścia dla pieszych. Sprawdzimy, jak bardzo to oznakowanie się wytarło i czy jest na gwarancji. Jeżeli będzie i pozwoli pogoda, to pasy zostaną odtworzone – zapewnia kierownik Mróz.

/mag/

Ważne wydarzenia