Nowy rok gmina Bodzechów rozpoczyna inwestycją za pieniądze z Unii Europejskiej

Dzięki środkom pozyskanym z Unii Europejskiej gmina Bodzechów będzie mogła dostarczać wodę z własnego ujęcia w Magoniach do Nowej Dębowej Woli i Sarnówka.

To 7 kilometrów sieci wodociągowej, pół kilometra sieci kanalizacyjnej oraz budowa zbiornika wody. Bodzechów otrzymał na inwestycję 3 mln. zł.
Zawsze mówię, że obecność w Unii Europejskiej to dla nas korzyści, i że programy unijne są albo dobre, albo bardzo dobre. Ten jest bardzo dobry – podkreśla wójt Jerzy Murzyn. I dodaje: – Podpisałem w imieniu gminy umowę z marszałkiem województwa świętokrzyskiego na dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Dotychczas te dwie miejscowości były zaopatrywane w wodę z Ostrowca i Kunowa. Z jednej strony oznaczało to większe koszty dla budżetu, z drugiej hamowało rozwój gminy.
– Musimy już teraz myśleć o przyszłości, o tym, że bardzo dobrze sprzedają się działki w tej okolicy. Mamy wnioski o lokalizację domów, przejmujemy następne działki w związku z czym zapotrzebowanie na wodę będzie coraz większe – zaznacza wójt Murzyn.
Nowa inwestycja poprawi system dostarczania wody. Obecnie, jak podkreśla wójt Murzyn, bywało, że w związku ze słabym ciśnieniem woda w domach ledwie płynęła z kranów.
Przetarg na wykonanie wodociągu z ujęcia w Magoniach do nowej Dębowej Woli i Sarnówka będzie pierwszym, który gmina chce ogłosić w tym roku. Ma być gotowy pod koniec roku 2024.
/joge/

Ważne wydarzenia