Budowa wiaduktu rozwiązała w Skarżysku-Kamiennej problemy kierowców

Fot. www.powiatskarzyski.pl

Blisko 40 milionów złotych kosztowała budowa wiaduktu nad dzielącym Skarżysko -Kamienną torowiskiem, ronda i dróg dojazdowych. Samorządy miejski i powiatowy, które wspólnie realizowały zadanie, pozyskały na ten cel ponad 30 milionów dotacji ze środków unijnych.

Ważna dla mieszkańców przeprawa została otwarta w czwartek 29 grudnia. -Wcześniej bardzo ciężko było przemieścić się z osiedla Kamienna do centrum miasta. Teraz takich problemów nie ma, także dla pieszych, bo przypomnę, że mamy tunel. W Skarżysku nie ma już korków – mówi Konrad Krönig, prezydent Skarżyska-Kamiennej. Podkreśla, że na budowę wiaduktu mieszkańcy czekali wiele lat, a inwestycja nie tylko poprawia układ komunikacyjny, ale ma ogromne znaczenie dla rozwoju miasta. – To dla nas szczególnie ważne, bo Skarżysko-Kamienna to drugi w regionie rynek deweloperski. Coraz więcej ludzi decyduje się kupować tu mieszkania, mieszkać w Skarżysku-Kamiennej – dodaje prezydent miasta.

Nowy wiadukt jest dwukrotnie szerszy od starego, który wyburzono. Ma dwa pasu ruchu oraz buspasy w obu kierunkach. Jego budowa trwała 22 miesiące.

/mag/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia