Święto Trzech Króli w Ostrowcu. Było wspólne kolędowanie i barwne orszaki

Fot. parafia św. Michała

Po raz dziewiąty ulicami Ostrowca Świętokrzyskiego przeszedł w piątek 6 stycznia Orszak Trzech Króli. Jak zawsze Mędrcy przyszli z trzech stron świata.

Orszak niebieski prowadził z kolegiaty świętego Michała Archanioła, orszak zielony z parafii Najświętszej Matki Boskiej Saletyńskiej na Piaskach, a orszak czerwony składał się z wiernych z parafii Miłosierdzia Bożego na Ogrodach oraz parafii świętej Jadwigi Królowej na Stawkach.

Orszaki wyruszyły po mszach odprawionych w południe, około godziny 13 dotarły na Rynek. Tam Trzej Królowie pokłonili się Dzieciątku Jezus, odbyło się też wspólne kolędowanie przy szopce. Jasełka przygotowały dzieci z Zespołu Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych „Nasz Dom” Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Denkowie. Aktu zawierzenia miasta dokonał ksiądz prałat Jan Sarwa, dziekan dekanatu ostrowieckiego.

Rozstrzygnięto również konkurs na najładniejszą koronę. Nagrody otrzymali Nikola Szymańska, Agata Piecewicz – Gracek, Oliwia Gajda, Jan Tryjan, Kacper Budzeń.

/sla/

Ważne wydarzenia