Radny Włodzimierz Stec nie jest już przewodniczącym komisji. Będzie koalicja z PiSem?

Włodzimierz Stec stracił funkcję przewodniczącego Komisji Budżetu w Radzie Miasta Ostrowca.

Podczas krótkiej dyskusji na sesji budżetowej w piątek, 30 grudnia, część radnych próbowała go bronić.

– W polityce krajowej, a bardzo często samorządowej, przestaje się liczyć merytoryka. Liczy się zasada, że jeżeli ktoś jest z nami to jest dobry, a jak ktoś nie jest z nami to już nie jest dobry –mówił radny Kamil Wójcik. – To jest jasne i każdy z państwa doskonale o tym wie. Myślę, że radny Włodzimierz Stec w swojej pracy samorządowej jako przewodniczący Komisji Budżetu zawsze wykazywał się doskonałym przygotowaniem i właśnie merytoryką. Nigdy nie słyszałem żadnych opinii negatywnych o jego pracy.

Przypomnijmy, że Włodzimierz Stec po tym jak w sierpniu zawiesił swoje członkostwo w klubie radnych KWW Jarosława Górczyńskiego, w listopadzie wstąpił do Ruchu Marka Materka i razem z dwoma innymi radnymi- Marcinem Marcem i Karolem Wójcikiem, założył własny klub. Przewodniczący Komisji Budżetu był przez osiem ostatnich lat.

Pytania o wyjaśnienie tej sytuacji zadał przewodniczący klubu PiS Dariusz Kaszuba. Odpowiedzi konkretnej nie otrzymał. Były natomiast sugestie ze strony przewodniczącego klubu KWW Jarosława Górczyńskiego.

– Jestem ciekaw czy już dzisiaj narodziła się nowa koalicja PiSu z Ruchem prezydenta innego miasta, czy jeszcze nie i dalej będzie udawane, że nic takiego nie istnieje? – pytał radny Mariusz Łata.

Włodzimierz Stec sugestiom zaprzeczył, przyznał natomiast, że radni PiS tu cytat – „przynajmniej z nim porozmawiali”. Na koniec dodał, że decyzję kolegów z byłego już klubu przyjął z przykrością.

– To klub radnych KWW Jarosława Górczyńskiego desygnował na funkcje przewodniczących i wiceprzewodniczących komisji poszczególne osoby z klubu. Ponieważ kolega Włodek zmienił barwy klubowe, klub uznał, że nastąpi zmiana na funkcji przewodniczącego Komisji Budżetu. To był właściwie jedyny powód – wyjaśniała z kolei przewodnicząca Rady Miasta Irena Renduda – Dudek.

Włodzimierz Stec został odwołany 10 głosami „za” przy 6 przeciwnych. Jego miejsce w komisji zajął Andrzej Pałka.

/sla/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia