Chaos z nowymi kartami komunikacyjnymi. Problemy zgłaszają nam mieszkańcy

Dopiero od wtorku pracują oba punkty, w których można wyrobić Ostrowiecką Kartę Komunikacyjną, czyli w siedzibie Miejskiego Zakładu Komunikacji przy ulicy Samsonowicza i w Ostrowieckim Browarze Kultury.

W poniedziałek w tym drugim miejscu karty w ogóle nie były wydawane. Od wtorku, 3 stycznia są, ale nie w Punkcie Informacji Turystycznej, jak zapowiedziano na konferencji prasowej, a w budynku R1. Na złą organizację wdrożenia nowego systemu narzekają mieszkańcy.

Poszłam w poniedziałek do biura w Ostrowieckim Browarze Kultury i okazuje się, że punkt nie działa. Chciałam dodzwonić się do MZK i nikt nie odbiera telefonu. Wczoraj mało nie ugryzłam słuchawki i nikt nie odbierał. Dziś rano też nie udało się. No jak tak może być? Nie dość, że nie ma informacji to jeszcze nie można się dodzwonić do źródła? – opowiada oburzona pani Małgosia, która – przed wyrobieniem karty – chciała się dopytać o zniżki.

Jarosław Kateusz, prezes MZK twierdzi, że otwarcie punktu w Ostrowieckim Browarze Kultury od początku planowane było na 3 stycznia i jak mówi – nie wie – dlaczego na konferencji prasowej przekazane zostały inne informacje. Podkreśla, że punkt przy ulicy Samsonowicza funkcjonował wczoraj normalnie i kolejek nie było.

U nas, na bazie wczoraj już przychodzili mieszkańcy i wyrabiali kartę. Odwiedziło nas trzydzieści kilka osób. Wydaliśmy karty. Dziś w ogóle nie ma kolejki. Teraz są tylko dwie osoby i ten punkt normalnie funkcjonuje. Jeśli chodzi o punkt w browarze, mamy problem techniczny z połączeniem się z internetem – mówi prezes Kateusz. Problem ten został przed 10 rano rozwiązany i takie problemy – jak tłumaczy prezes MZK – mają stać za tym, że oba punkty pracują na razie jedynie w godzinach 8.00-14-00.

Potrzebujemy pracowników technicznych do ewentualnej pomocy – wyjaśnia, podkreślając, że w przyszłym tygodniu być może wydłużą pracę punktów. Pytany o problemy z dodzwonieniem się do spółki, odpowiada, że nie wie nic o takich problemach.

Telefony i do dyspozytora i sekretarki są przecież odbierane. My tu jesteśmy cały czas. Ja bym chciał zaapelować. Ja wiem, że jest problem dojechania do nas, do bazy i w tym punkcie kartę można bez problemów wyrobić i nie ma ludzi – słyszymy od prezesa. Na naszą prośbę prezes Kateusz wskazał numer telefonu, pod którym będą udzielać odpowiedzi na pytania mieszkańców. To centrala – 41 263 50 66.

Jeżeli ktoś chce zapoznać się ze wszystkimi zasadami wyrabiania kart, dowiedzieć się, jak to wszystko działa, to wszystko jest na stronie internetowej. My jeszcze opublikujemy wszystko w nowym autobusach, na monitorach, które są wewnątrz tych autobusów – dodaje szef MZK.

Prezes Kateusz przypomina też, że plastikowa karta komunikacyjna stanie się jedyną formą płatności, która uprawnia do ulgi samorządowej dopiero za dwa miesiące. Do marca tradycyjne bilety papierowe będą sprzedawane za 1,50 złotych

. Później ich cena wzrośnie. Ostrowiecka Karta Komunikacyjna – przypomnijmy – to rodzaj skarbonki, na którą można przelać pieniądze i którą w prosty sposób można zapłacić za przejazd autobusami MZK. Kartę wystarczy przyłożyć do kasownika, który wyświetli informację, że przejazd został opłacony. Podczas wyrabiania karty – pracownika MZK należy poinformować o przysługujących zniżkach – na przykład tych dla seniorów czy osób z niepełnosprawnościami – oraz przedstawić dokument potwierdzający to uprawnienie. Taka informacja zostanie zapisana na karcie.

Kartę samodzielnie mogą wyrobić młodzi od 13 roku życia. W umówionym z dyrektorami szkół średnich terminie zostaną uruchomione mobilne punkty wyrabiania kart.

/mag/

Ważne wydarzenia