Artur Łakomiec pierwszym wiceprezydentem Ostrowca Świętokrzyskiego

Artur Łakomiec od 1 stycznia jest już pierwszym wiceprezydentem Ostrowca Świętokrzyskiego. Powołanie na konferencji prasowej wręczył mu dziś prezydent Jarosław Górczyński. Konferencja nieprzypadkowo odbyła się w siedzibie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

– Pan Artur Łakomiec objął funkcję pierwszego wiceprezydenta i będzie miał w bezpośrednim nadzorze Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejskie Centrum Kultury, Biuro Wystaw Artystycznych, Miejską Bibliotekę Publiczną i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej – zapowiedział prezydent Jarosław Górczyński.

Artur Łakomiec na nowym stanowisku zastąpi Piotra Dasiosa, który złożył rezygnację w związku z planami politycznymi. Jako lider partii Szymona Hołowni w powiecie ostrowieckim zamierza pracować nad organizacją ugrupowania i przygotowaniami do startu w zbliżających się wyborach parlamentarnych.

Artur Łakomiec z kolei – przez ostatnie 4 lata był prezesem spółki Miejskie Wodociągi i Kanalizacja, wcześniej wiceprezesem Miejskiej Energetyki Cieplnej. Przez 15 lat pracował też w starostwie powiatowym, jako audytor wewnętrzny, prowadząc kontrolę w jednostkach samorządu. – Chciałem podziękować panu prezydentowi za zaufanie, podkreślić, to, co powiedział przed chwilą prezydent, że wszyscy pracujemy na rzecz mieszkańców miasta – Sądzę, że moje doświadczenie zawodowe w samorządzie i spółkach prawa handlowego pozwoli mi na prawidłowe wykonywanie moich zadań – mówił nowy wiceprezydent Ostrowca. Prezydent Jarosław Górczyński – przestawiając go – zapowiedział także zmiany organizacyjne w urzędzie miasta.

W Miejskich Wodociągach i Kanalizacji Artura Łakomca na stanowisku prezesa zastąpi Łukasz Madej, dotychczasowy wiceprezes do spraw ekonomicznych.

/mag/

Ważne wydarzenia