Paweł Walesic usunięty z klubu radnych PiS w powiecie

Paweł Walesic nie jest już członkiem klubu radnych PiS w powiecie. Wniosek o wykreślenie go z klubu złożył przewodniczący Zbigniew Duda.

Paweł Walesic od września nie jest członkiem partii Jarosława Kaczyńskiego. Sam złożył rezygnację, po tym jak ujawniony został skandal z jego udziałem. Za pomocą elektronicznej niani podsłuchiwał swoją podwładną w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach. Miał też ją nagabywać. Kierownictwo urzędu rozwiązało z nim umowę o pracę ze skutkiem natychmiastowym, bez okresu wypowiedzenia. Sekretarz województwa świętokrzyskiego Mariusz Bodo, który sam znalazł w gabinecie Walesica podsłuch elektronicznej niani informował, że w tym przypadku Walesic przekroczył uprawnienia.
Paweł Walesic, który tuż po ujawnieniu kompromitującej afery nie uczestniczył w sesjach rady powiatu ostrowieckiego, wczoraj był obecny i zabierał nawet głos. Ale w przypadku głosowania nad projektem budżetu powiatu na 2023 rok zagłosował inaczej niż jego byli partyjni koledzy. Byli przeciw, a Walesic wstrzymał się od głosu.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia