Sesja budżetowa w powiecie. Dochody w 2023 roku będą mniejsze

Fot. archiwum

Sesja budżetowa Rady Powiatu Ostrowieckiego odbędzie się w czwartek, 29 grudnia.

To najważniejsza sesja w roku, podczas której uchwalony ma być budżet na 2023 rok.

– Podczas posiedzenia podejmowanych będzie dziesięć uchwał, łącznie z uchwałą budżetową. Będą też podejmowane uchwały dotyczące tegorocznego budżetu, korygujące i „czyszczące” przed końcem roku – mówi Mariusz Pasternak, przewodniczący Rady Powiatu.

W porządku obrad są też uchwały dotyczące dołączenia nowego członka do Rady Muzeum Historyczno – Archeologicznego, uchwalenia planu pracy komisji, programu zapobiegania przestępczości.

O projekcie budżetu na 2023 rok mówić będzie starosta Marzena Dębniak. Dochody powiatu są zaplanowane na poziomie 192 milionów 693 tysięcy złotych. Są mniejsze od tegorocznych o 5 milionów 265 tysięcy.

– To będzie wymagało od nas podjęcia konkretnych działań, a więc zmniejszenia wydatków bieżących o 14 milionów 940 tysięcy złotych, ale jesteśmy do tego przyzwyczajeni, bo sytuacja finansowa powiatu od początku kadencji jest bardzo trudna – mówi starosta Marzena Dębniak. – Jednak uważam, że jest to dobry budżet, który zapewnia realizację wszystkich zadań. Jest prorozwojowy, co uważam za sukces w czasie szalejącej inflacji i spadających dochodów.

Posiedzenie rady odbędzie się w Starostwie Powiatowym i rozpocznie o godzinie 11. Można ją jak zawsze obserwować w internecie, pod tym linkiem.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia