Włodzimierz Stec ma stracić funkcję przewodniczącego komisji budżetu Rady Miasta Ostrowca. Kto go zastąpi?

Włodzimierz Stec (z lewej) w listopadzie wstąpił do Ruchu Marka Materka. Fot. Magdalena Jurkowska

W piątek, 30 grudnia odbędzie się sesja budżetowa Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Na niej – poza najważniejszą dla miasta uchwałą na 2023 roku – dojdzie prawdopodobnie do odwołania przewodniczącego komisji budżetu Włodzimierza Steca.

Zgodę na to wyrazili już w głosowaniu przed świętami członkowie tej komisji. Wniosek w imieniu klubu KWW Jarosława Górczyńskiego, złożył jego przewodniczący Mariusz Łata.

– Przewodniczący Włodzimierz Stec był rekomendowany na tę funkcję przez klub KWW Jarosława Górczyńskiego. W związku z tym, że wstąpił do innego klubu, stracił rekomendację naszego klubu do zasiadania w fotelu przewodniczącego komisji budżetu – wyjaśnia Mariusz Łata dodając, że nie jest to decyzja personalna.

Inaczej tę kwestię ocenia sam zainteresowany. Przypomnijmy, że Włodzimierz Stec odszedł z klubu KWW Jarosława Górczyńskiego w sierpniu tego roku i przez jakiś czas był radnym niezależnym. W listopadzie wstąpił do Ruchu Marka Materka i wraz z dwoma innymi radnymi – Karolem Wójcikiem i Marcinem Marcem – założył w Radzie Miasta oddzielny klub.

– Argumenty podane przez mojego kolegę Mariusza Łatę były według mnie typowo polityczne. Argumentował to, że nie jestem już w ich klubie, a chcą mieć swojego przewodniczącego, ze swojego klubu. Dodał również, że klub radnych Ruchu Marka Materka nie jest w koalicji z większością – mówi Włodzimierz Stec. – Nasz klub nie miał do tej pory propozycji wejścia w jakąkolwiek koalicję. Co więcej, odkąd powstał nasz klub w Radzie Miasta, głosowali za wszystkimi przedstawionymi uchwałami. Moim zdaniem te argumenty są nietrafione. No ale w piątek jest sesja i wtedy wszyscy radni podejmą decyzję.

Włodzimierz Stec dodaje, że radni z klubu Ruchu Marka Materka nie podjęli jeszcze decyzji co do głosowania nad budżetem na 2023 rok.

Klub KWW Jarosława Górczyńskiego będzie rekomendował na nowego przewodniczącego komisji budżetu radnego Andrzeja Pałkę.

/sla/

Ważne wydarzenia