Będzie Ostrowiecka Karta Komunikacyjna. Dla tych, którzy chcą mieć zniżki

Fot. Anna Śledzińska

Ostrowiecka Karta Komunikacyjna zostanie wprowadzona do obiegu od 1 stycznia 2023 roku. Będzie niezbędna wszystkim pasażerom Miejskiego Zakładu Komunikacji, którzy będą chcieli korzystać ze specjalnych biletów ulgowych, ale też ma być jednym z kanałów sprzedaży biletów elektronicznych.
Niebawem MZK rozpocznie jej wydawanie.
– Karta będzie spersonalizowana, przypisana do konkretnego pasażera. To będzie taka plastikowa karta, na której będzie można zbierać środki wykorzystywane potem do opłaty za bilet – mówi Jarosław Kateusz, prezes MZK.
Karta będzie wydawana w siedzibie spółki, a także w mobilnych punktach w Ostrowcu i gminach, które mają z nią podpisane porozumienie – czyli Bodzechów, Ćmielów i Kunów. Będzie bezpłatna, a na jej podstawie pasażerowie będą uprawnieni do ulgi samorządowej. Nowe ceny biletów, przyjęte na ostatniej sesji Rady Miasta, wejdą w życie z początkiem roku.
– W wersji papierowej bilet będzie kosztował 2,50 złotych, 3 złote u kierowcy – wyjaśnia Jarosław Kateusz. – Natomiast w wersji elektronicznej bilet będzie kosztował jak dotąd 1,5 złotego.
To ceny na terenie Ostrowca, gminy ustalony mają własny cennik i tam też obowiązują zniżki. Do końca lutego osoby, które jeszcze nie będą miały Karty, również będą mogły korzystać ze zniżek. Spółka daje sobie dwa miesiące na wydanie dokumentu wszystkim zainteresowanym.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia