Święta aktywnie i na sportowo w Szwajcarii Bałtowskiej


Choć może się wydawać, że deszczowa pogoda unieruchomiła Szwajcarię Bałtowską to tak nie jest. Bardzo gruba warstwa śniegu, która znajduje się na stokach sprawia, że na nartach można jeździć.

Działają już wszystkie wyciągi, zarówno orczykowe jak i kolej krzesełkowa. – Stoki są stale kontrolowane i oceniane przez naszych pracowników pod kątem bezpieczeństwa – mówi Żaneta Choinka z działu marketingu Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. – Priorytetem naszej stacji jest bezpieczeństwo oraz komfort jazdy, który staramy się zapewnić wszystkim naszym gościom. Na miejscu będzie można skorzystać z wypożyczalni sprzętu, jego pełnego serwisu a także szkółki narciarskiej. Kadra instruktorska organizuje lekcje indywidualne oraz grupowe – informuje.
Stacja narciarska czynna będzie także w wigilię, choć tego dnia krócej niż zwykle. Na miłośników zimowych aktywności czeka także w pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia.
– Zapraszamy do wspólnego szusowania już od godziny 9. Na miejscu działać będą liczne punkty gastronomiczne oraz inne nasze atrakcje. Miłośników jazdy na łyżwach zapraszamy na naturalne, kryte lodowisko z wypożyczalnią łyżew. Dla najmłodszych przygotowaliśmy górkę saneczkową, która znajduje się tuż za wypożyczalnią sprzętu narciarskiego – zachęca Żaneta Choinka. I dodaje:
– Spacerowiczów natomiast zapraszamy do zwiedzania pozostałych naszych atrakcji, które czynne będą przez cały okres świąt. Spotkanie ze Świętym Mikołajem to punkt obowiązkowy podczas wizyty w Szwajcarii Bałtowskiej. Pani Mikołajowa częstować będzie słodkimi przekąskami, a elfy dostarcza dzieciom uśmiechu i radości ze wspólnych zabaw.
Najmłodsi będą mogli na stoku zrobić sobie zdjęcia z Jurasiem – maskotką Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. A w Bajkowej Krainie Lodu emisja fragmentów słynnego filmu 'Kraina Lodu’.
Więcej informacji na temat atrakcji kompleksu znaleźć można na ich stronie internetowej.
/joge/

Ważne wydarzenia