Europassy dla ostrowieckich uczniów. Pokazali na co ich stać podczas zagranicznych staży

Fot, archiwum szkoły

W Niepublicznym Technikum imienia Tadeusza Kościuszki Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Ostrowcu podsumowano projekt „Mobilność – staże – doświadczenie inwestycją w przyszłość”.
Tak zwane Europassy, czyli certyfikaty potwierdzające odbycie praktyk zawodowych odebrało 42 uczniów, którzy w maju i czerwcu oraz październiku tego roku byli na stażach we Włoszech i Hiszpanii.
– Staże trwały 4 tygodnie, a uczniowie odbywali praktyki w renomowanych przedsiębiorstwach w zawodach technik logistyk, technik informatyk i technik fryzjerstwa – mówi Barbara Figura, koordynator projektów unijnych w szkole.
Dodaje, że po raz pierwszy w projekcie uczestniczyli również nauczyciele zawodu z zakresu logistyki.
Gościem specjalnym konferencji był Mario Pappano, założyciel firmy szkoleniowej Airimini z włoskiego Rimini, z którym szkoła współpracuje od dwóch lat. Mówiono o projektach, które zrealizowała placówka.
– Pozyskujemy fundusze z programu Erasmus, wcześniej był Socrates i Leonardo da Vinci. Staramy się odpowiadać na oczekiwania uczniów, pozyskiwać fundusze unijne na różnego rodzaju działania międzynarodowe – wylicza Barbara Figura.
Na realizację staży w ramach Erasmusa ostrowiecki ZDZ otrzymał dofinansowanie w wysokości ponad 111 tysięcy euro.
Konferencja zorganizowana na podsumowanie projektu, umożliwiła uczestnikom staży zaprezentowanie swoich umiejętności. Dominik Lach recytował wiersz Wisławy Szymborskiej „Nic dwa razy się nie zdarza” w języku angielskim
Po raz pierwszy w projekcie uczestnikami byli uczniowie kształcący się w zawodzie technik usług fryzjerskich. Uczennice przedstawiły swoje umiejętności zawodowe w postaci wykonanych przez nie fryzur w stylu wieczorowym, romantycznym i rockowym.
Atrakcją spotkania był także występ Patrycji Jasiak, która wykonała na skrzypcach dwa wybrane przez siebie utwory.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia