Transport publiczny z Ostrowca dotrze w 2023 roku do trzech gmin

Fot. Urząd Miasta

Kunów, Ćmielów i Bodzechów to gminy, w których w 2023 roku jeździć będą autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrowcu.

Porozumienia podpisano pod koniec ubiegłego tygodnia, zgodzili się na nie na sesji nadzwyczajnej miejscy radni.

– Takie porozumienia już funkcjonowały w ubiegłym roku i tutaj burmistrz Kunowa Lech Łodej był prekursorem i podpisał je jako pierwszy – mówił na sesji Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca. – Później dołączył Ćmielów, a teraz Bodzechów. Jesteśmy otwarci, prowadzimy też rozmowy z pozostałymi gminach w powiecie ostrowieckim i jestem dobrej myśli.

Powrót na linie podmiejskie jest jednym z celów ostrowieckiej spółki komunikacyjnej. Współpracujące z nią gminy zapłacą za tak zwany wozokilometr 11 złotych 80 groszy. Gmina Ćmielów zabezpieczyła na ten cel 120 tysięcy złotych. Jak przekonuje jej burmistrz Joanna Suska, to słuszna decyzja.

– Jak wskazuje liczba osób, które kupują bilety, a w październiku było to ponad 550 biletów indywidualnych, jest potrzeba by gmina w ten sposób wspierała mieszkańców. Tym bardziej, że Miejski Zakład Komunikacji ma teraz nowoczesny, ekologiczny tabor. I my też chcemy być w zgodzie z naturą i dokładać się do ochrony środowiska – mówi Joanna Suska.

Gmina Kunów płaci za przejazdy swoich mieszkańców 500 tysięcy złotych, a gmina Bodzechów – 80 tysięcy złotych.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia