Sauna na Gutwinie czeka na miłośników gorących kąpieli

Miłośnicy wygrzewania się w saunie od najbliższej środy 21 grudnia będą mieli taką możliwość na Gutwinie. Przy ośrodku wypoczynkowym, na brzegu zbiornika  stanęła drewniana sauna.

– Mamy w Ostrowcu bardzo duże środowisko morsów, które zażywa zimowych kąpieli. I między innymi dla takich osób, ale też dla wszystkich, którzy dbają o swoje zdrowie, a kąpiele w saunie są jednym z takich prozdrowotnych elementów chcieliśmy zrobić taki prezent świąteczny – mówił na antenie Radia Ostrowiec prezydent Jarosław Górczyński.
Sauna jest z drewna, ma kształt beczki. Przy wejściu znajduje się przebieralnia, w drugiej części saunę zamyka ogromne, panoramiczne okno, przez które można podziwiać zbiornik na Gutwinie.
Na kupno i montaż sauny miasto przeznaczyło 40 tysięcy zł. Ma ona 5 metrów długości i 2,30 metra wysokości.
– Jest to atrakcja, jest to ciekawostka. Dbamy o te obiekty na Gutwinie, podobnie jak te przy ulicy Świętokrzyskiej, ulicy Mickiewicza, czy orliki. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji bardzo dobrze zarządza tą infrastrukturą sportową. Mamy się czym pochwalić i staramy się też stale uzupełniać o nowe elementy całą infrastrukturę – podkreślał prezydent Ostrowca.
Za pobyt w saunie trzeba zapłacić. 50 minut kosztuje 120 zł. Równocześnie może w niej przebywać 8 osób. Czynna będzie w godz. 11 – 19.
/joge/

Ważne wydarzenia