Promocje bankowe – czy opłaca się z nich korzystać?

Co jakiś czas banki starają się nas zachęcić do założenia konta bankowego, przy okazji kusząc nas atrakcyjnymi promocjami. Czy faktycznie są to tak dobre oferty? Dziś się temu przyjrzymy.

Na czym polegają promocje bankowe?

W samych ofertach promocyjnych nie ma niczego skomplikowanego. Banki doskonale zdają sobie sprawę z tego, że większość z nas jest przywiązana do swojego konta. Często jest wręcz tak, że przez lata nie myślimy o zmianie banku i nie porównujemy propozycji konkurencji. Po prostu nie chce się nam przenosić naszych środków na nowy rachunek.

Banki doskonale o tym wiedzą, dlatego chcą skusić nas atrakcyjnymi ofertami. Często wygląda to tak, że nowy klient musi spełnić kilka prostych warunków promocji. Najczęściej chodzi o wpłacenie środków na konto, dokonanie płatności kartą czy też wykonanie przelewu. Te czynności trzeba wykonać do określonego dnia, do którego obowiązuje oferta. Jeśli to zrobimy (a nie jest to nic skomplikowanego), to otrzymamy od banki nawet kilkaset złotych bonusu. Na tym właśnie polegają promocje bankowe.

Warto mieć więcej niż jedno konto

Dodajmy, że nie trzeba rezygnować z usług swojego aktualnego banku, aby wziąć udział w takiej promocji. Tak naprawdę nie ma przecież żadnego limitu. Możemy więc otworzyć nowy rachunek u konkurencji, w dalszym ciągu posiadając swoje stare konto, na którym będziemy dokonywać głównych operacji.

Natomiast zasadniczo warto mieć więcej niż jedno konto bankowe. Czasami zdarza się, że banki mają awarie i przez jakiś czas nie możemy wypłacić środków czy też dokonać przelewu. Jeżeli sytuacja jest pilna, to wówczas mamy jeszcze drugi rachunek u konkurencji, dzięki czemu będziemy uratowani. 

Nie jest też tak, że konta nie można zamknąć. Jeżeli będziemy niezadowoleni z usług danego banku, to możemy zdecydować się na zakończenie współpracy.

Gdzie szukać promocji bankowych?

To bardzo dobre pytanie. Od razu uspokajamy, nie jest tak, że trzeba ich szukać na własną rękę. Choć można tak zrobić, to jednak jest to wielce nieefektywne, a w dodatku nigdy nie mamy pewności, czy na pewno niczego nie przeoczyliśmy. 

Z tego powodu lepszym rozwiązaniem będzie regularne odwiedzanie stron, które zajmują się taką tematyką. Na przykład lowcabonusow.pl rzetelnie informuje nie tylko o promocjach bankowych, ale również innego rodzaju okazjach, na których możemy skorzystać. Niektóre osoby korzystają z każdej oferty, aby zmaksymalizować swój zarobek. Jest to możliwe między innymi dzięki temu, że wzięciu udziału w takich promocjach nie jest specjalnie czasochłonne. Należy natomiast pilnować tego, czy spełniło się wszystkie wymogi. Choć są one proste w zrealizowaniu, to jednak czasami zdarza się, że przez nieuwagę zapomnimy o jakiejś czynności. Wówczas szanse na łatwy zarobek przepadają, dlatego też należy być uważnym.

Naszym zdaniem promocje bankowe to świetna okazja na poprawę swoich finansów. Regulaminy są proste i przejrzyste, a spełnienie wymogów nie jest niczym trudnym.

Ważne wydarzenia