Pyszne, piernikowe domki na akcji „Gwiazdki Moc”. Będzie można je kupić na kiermaszu

Fot. Anna Śledzińska

Zespół Szkół numer 1 imienia Mikołaja Kopernika w Ostrowcu włączył się w naszą akcję „Gwiazdki Moc”. I podarowało to, z czego słynie, czyli dwa świąteczne domki z piernika.

Własnoręcznie wykonała je uczennica klasy trzeciej Oliwia Szczepanik. Przyznała, że nie robiła ich po raz pierwszy, ale zadanie nie należy do najłatwiejszych.

– Na pewno trzeba mieć dużo czasu i cierpliwości, bo czasem jest tak, że nie wszystko wychodzi jakbyśmy chcieli. Trzeba też sporo czasu poświęcić aby je udekorować – mówi Oliwia.

Zaznacza też, że wszystkie elementy domów przygotowała i upiekła sama, nie były to „gotowce” kupione w sklepie.

W okresie przedświątecznym w popularnym „Ekonomiku”, a dokładnie jego pracowni gastronomicznej, praca wre. W całej szkole unosi się zapach pierników i cynamonu, co nieodłącznie kojarzy się z Bożym Narodzeniem.

– Ciasto piernikowe jest elementem naszych zajęć, ale jednocześnie uczniowie dodatkowo często sami, w domu pieką na przykład dla rodziny. Rozwijają swoje umiejętności takimi formami przestrzennymi. Inni uczniowie robią dekoracje, bo tu już trzeba mieć trochę daru i zmysłu przestrzennego – wyjaśnia Bożena Mazik, nauczyciel przedmiotów gastronomicznych.

Część przygotowanych przez uczniów piernikowych chatek i innych wypieków, trafia właśnie na akcje charytatywne lub do sprzedaży.

Dwa „gwiazdkowe” domki kupić będzie można podczas naszego kiermaszu świątecznego w sobotę, 10 grudnia w Ostrowieckim Browarze Kultury, w godzinach od 10 do 15. 

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia