Maryland z Grand Prix Festiwalu „Scena dla Ciebie”

Ostrowiecki zespół Maryland z Grand Prix XXIV edycji Festiwalu „Scena Dla Ciebie”, którego organizatorem jest Dom Kultury 'Zameczek’ w Kielcach.

W finałowych zmaganiach na dużej scenie Kieleckiego Domu Kultury w piątek, 2 grudnia rywalizowało w kilku kategoriach 23ech wykonawców z całego regionu. Zespół Maryland w swojej kategorii był bezkonkurencyjny. – Jesteśmy młodym zespołem i to jest nasza pierwsza tak poważna nagroda. Byliśmy zaskoczeni werdyktem i jesteśmy dumni. To jest nasz pierwszy sukces, bo wszystko od zera budujemy sami – cieszy się liderka i wokalistka grupy Marysia Kosiarz.

Grupę tworzą licealiści. Obok Marysi także klawiszowiec Kamil Łukaszewski, Gabriel Farys, który gra na gitarze i klawiszach, basista Filip Stępień oraz perkusja Olaf Stawiński. Grają ze sobą od maja tego roku i już pracują nad pierwszą płytą. – Na gali w Kielcach wystąpiliśmy z naszym autorskim utworem 'W duszy”, który wykonaliśmy w nowej aranżacji. Znajdzie się on na naszej pierwszej płycie, nad którą pracujemy. To ciężka, często mozolna praca, ale mamy już dużo materiału i cały czas jesteśmy w ferworze pisania, komponowania, poprawiania. Mamy nadzieję, że w ciągu kilku miesięcy będziemy gotowi do nagrania tej płyty – opowiada wokalistka Maryland.

Grupa otrzymała statuetkę autorstwa kieleckiego rzeźbiarza Sławomira Micka, ufundowany przez prezydenta Kielc czek na kwotę 1500 złotych oraz czek na 1000 złotych ufundowany przez marszałka województwa świętokrzyskiego.
W finałowych zmaganiach festiwalu Ostrowiec reprezentowały jeszcze Wiktoria Mizera, Natalia Pyszczek.
Gwiazdą koncertu finałowego był zespół Happysad.
Partnerem festiwalu jest Ostrowiecki Browar Kultury, a Radio Ostrowiec objęło to wydarzenie patronatem medialnym.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia