Ola i Rafał Korulczykowie na mistrzostwach świata w Zjednoczonych Emiratach

Reprezentanci Polski – Ola i Rafał Korulczykowie z Bałtowa wzięli udział w Mistrzostwach Świata w Triathlonie, które rozgrywane były w Abu Dhabi.

Ola kwalifikację zdobyła w Rzeszowie na początku czerwca tego roku na Mistrzostwach Polski gdzie była druga w swojej kategorii wiekowej.
W lipcu miała wypadek na rowerze, przeszła operację obojczyka, długo się rehabilitowała ale od września mocno trenowała pod okiem swojego trenera. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich wystartowała w triathlonie – pływanie 1,5 km, rower 40 km, bieganie 10 km i zajęła 9 miejsce.

– Miałam wyjątkowo mocne dziewczyny, niewiele mi zabrakło do czwartego miejsca, ale i tak swój start zaliczam do udanych -podsumowała zawodniczka.

Rafał we wrześniu wygrał Mistrzostwa Polski w aquabike w Malborku, na dystansie długim (3,8 km pływania i 180 km roweru) i został mistrzem Polski. Na Mistrzostwach świata startował na dystansie standard – 1,5 km pływania i 40 km roweru. W Abu Dhabi był trzeci.

-To dla mnie niesamowity sukces. Trzecie miejsce na mistrzostwach świata brzmi dumie – mówił Rafał.

Mistrzostwa Świata w Abu Dhabi odbyły się pod koniec listopada. A Ola i Rafał niebawem odwiedzą studio Radia Ostrowiec i podzielą się swoimi wrażeniami ze startu w tej imprezie.