Pływalnia Rawszyzna będzie pracować krócej. Powodem wysokie koszty utrzymania

Fot. MOSiR Ostrowiec

Praca pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu została od grudnia skrócona ze względu na rosnące koszty utrzymania obiektu. Na razie tylko w weekendy, ale sytuacja jest na tyle trudna, że może się na tym nie skończyć.

W soboty i niedziele pływalnia będzie czynna od godziny 9 do 19, a nie jak do tej pory od 7 do 21.

– Podyktowane jest to trudną sytuacją ekonomiczną Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wzrastają nam bardzo mocno koszty energii na wszystkich obiektach – mówi Mariusz Rokita, zastępca dyrektora MOSiRu w Ostrowcu. – Pływalnia jest obiektem najbardziej energochłonny, stanęli przed decyzją czy zamknąć ją całkowicie, czy na razie ograniczyć godziny pracy.

Szukając oszczędności najpierw zdecydowano się na ograniczenie pracy w tych godzinach, w których z pływalni korzystało najmniej osób.

– Okroiliśmy godziny w tym czasie, gdy z basenów korzysta najmniej osób. Mam nadzieję, że te 10 godzin w weekend wystarczy tym bardziej, że nie ma wtedy nauki pływania dla dzieci ze szkół ani treningów zawodników – mówi Mariusz Rokita.

Zmiany obowiązują już od najbliższego weekendu, Dodatkowo jak co roku, pływalnia Rawszczyzna wraz z Działem Odnowy Biologicznej i Rehabilitacji będą zamknięte w dniach 24-26 grudnia oraz 31 grudnia – 1 stycznia.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia