Ćmielowska Gala Wolontariatu. Prawie 10 tysięcy złotych dla chorego Kubusia

Fot. Katarzyna Stan

Sukcesem zakończyła się, zorganizowana w niedzielę Ćmielowska Gala Wolontariatu. 

Przy okazji przypadającego 5 grudnia Dnia Wolontariusza nie tylko podziękowano tym z gminy Ćmielów, ale też zorganizowano zbiórkę dla niespełna dwuletniego Kubusia Kusala.

Chłopiec od urodzenia cierpi między innymi na rozszczep kręgosłupa, potrzebuje stałej rehabilitacji oraz drogiego sprzętu.

– Impreza bardzo udana. udało nam się zebrać 9946 złotych i 64 grosze. To dość pokaźna kwota, ale mieszkańcy gminy Ćmielów zawsze pokazują swoje serca i możemy na nich liczyć – mówi Wioletta Rogala – Mazur, dyrektor domu kultury w Ćmielowie.

W pomoc chłopcu włączyły się Koła Gospodyń Wiejskich, które przygotowały wypieki do sprzedaży, a także członkowie Klubu Seniora. Były też licytacje, niektóre bardzo zaciekłe.

– Największą cenę uzyskała czapla z pracowni ceramiki szlachetnej Danuty Kabat z Ćmielowa. Poszła za 1500 złotych. Mieliśmy też bardzo dużo świątecznych ozdób i stroików, biżuteria, zestawy miodów – wylicza Wioletta Rogala – Mazur.

Gala Wolontariatu była okazją do podziękowań przede wszystkim dzieciom i młodzieży, które angażują się w pracę społeczną w szkołach podstawowych w Ćmielowie i Brzóstowej. Łącznie wyróżniono ponad 70 osób i ich opiekunów.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia