Starachowice na pierwszym miejscu w rankingu „Rzeczpospolitej”

Fot. UM Starachowice

Starachowice zajęły pierwsze miejsce w ogólnopolskim rankingu samorządowym, organizowanym przez dziennik „Rzeczpospolita”, w kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich.

W piątek, 25 listopada w Warszawie, prezydent Marek Materek z rąk szefa kapituły, Jerzego Buzka odebrał statuetkę oraz gratulacje.

Ranking Samorządów „Rzeczpospolitej” prowadzony od 18 lat, jest uznawany za jeden z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych w Polsce. Pozwala wyłonić i pokazać te samorządy, które najlepiej dbają o zrównoważony rozwój.

– 8 lat temu postawiłem przed sobą i naszym zespołem wysoko poprzeczkę. Przychodziły chwile trudne i momenty zwątpienia, czy damy radę. To wyróżnienie jest najlepszym dowodem na to, że daliśmy – mówi prezydent Starachowic.

Ranking weryfikuje skuteczność działań władz samorządowych w strategicznych kategoriach: trwałości ekonomicznej, trwałości środowiskowej, trwałości społecznej oraz w zakresie jakości zarządzania. Obejmuje wszystkie gminy, miasta i miasta na prawach powiatu w Polsce (z wyjątkiem Warszawy). Źródłem danych podlegających ocenie są informacje udostępniane przez Główny Urząd Statystyczny, Ministerstwo Finansów oraz informacje podane przez władze lokalne w specjalnej ankiecie.

/sla/

Ważne wydarzenia