W Ostrowcu też można poprzeć obywatelski projekt ustawy 'Tak dla In Vitro”

Platforma Obywatelska zapowiada przywrócenie finansowania przez państwo zabiegów zapłodnienia In Vitro. Działacze tej partii w całym kraju zbierają podpisy pod obywatelskim projektem ustawy w tej sprawie. Dziś na konferencji prasowej ogłoszono zbiórkę podpisów w Ostrowcu i powiecie ostrowieckim.

– My, jako Platforma Obywatelska i PSL wprowadziliśmy program finansowania In Vitro z budżetu państwa i dzięki temu urodziło się w Polsce ponad 22 tysiące dziec. Niestety przyszedł PiS i wierny jakiejś dziwnej ideologii zlikwidował ten program. Dziś jest więc tak, że z zabiegu mogą korzystać tylko te rodziny, które stać na to, a nie wszystkie mogą sobie pozwolić na to – zaznaczała na konferencji w Rynku Marzena Okła-Drewnowicz, posłanka PO i wiceprzewodnicząca tej partii.

Podkreślała, że niepłodność dotyczy w Polsce 1,5 miliona par, a poparcie społeczne dla inicjatywy jest ogromne. – Zbierając podpisy w kolejnych miastach spotykamy się z ogromną życzliwością – podkreśla. – Jestem pewna, że zbierzemy te podpisy, bo, gdy je zbieramy, to mieszkańcy sami do nas podchodzą, szukają nas. Wierzymy, że zostanie do tej procedury przywrócone finansowanie z budżetu państwa. Należy pamiętać, że to projekt obywatelski i nawet, jeżeli teraz trafi do sejmowej zamrażarki, to po zmianie władzy będzie musiał być procedowany – zaznacza Marzena Okła-Drewnowicz.

Pierwsze podpisy pod projektem ustawy w Ostrowcu już zebrane. – Jest to dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie mogą mieć dzieci – mówiła pani Aneta, która jako jedna z pierwszych ostrowczanek poparła swoim podpisem projekt ustawy. Za całą zbiórkę podpisów w kilku powiatach, w tym w powiecie ostrowieckim odpowiada Jolanta Madioury. – Podpisy będziemy zbierać podczas akcji na różnych placach, ale zachęcamy też inne ugrupowania, samorządowców, przedsiębiorców o dołączenie do nas, bo zbierać podpisy może każdy – podkreśla.

Karty poparcia pobrać można na utworzonej stronie internetowej www.takdlainvitro.pl i po zebraniu podpisów dostarczyć je do biura Platformy Obywatelskiej na osiedlu Ogrody 7 F. Dyżurować tam będą dwa razy w
tygodniu, w poniedziałki w godzinach 17-19 i w czwartki w godzinach 10-12. Podpis poparcia dla powrotu finansowania przez państwo zabiegów In Vitro złożyć można także w siedzibie Radia Ostrowiec.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia