Wnioski o świadczenia rodzinne z ZUS-u można złożyć przez aplikację w telefonie

Pierwsi klienci skorzystali już z możliwości złożenia wniosków o dodatki rodzinne poprzez mobilną aplikację mZUS. Można z niej korzystać na telefonach oraz innych urządzeniach mobilnych z systemami Android i iOS.

Aplikację można pobrać bezpłatnie ze sklepów Google Play oraz App Store. Aplikacja daje także dostęp do aktualnych informacji publikowanych przez ZUS. – Co można uzyskać?. Przede wszystkim złożyć wniosek o świadczenie 500 plus i 300 plus, sprawdzić status tych wniosków oraz informacje o wypłacie tych świadczeń. Także otrzymywać powiadomienia z ZUS na przykład o nowym okresie rozliczeniowym, czy odczytywać wiadomości, które pojawiły się na naszej Platformie Usług Elektronicznych – mówi Paweł Szkalej, rzecznik prasowy świętokrzyskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Kielcach.
Niestety, z możliwości aplikacji mZUS nie skorzystają osoby, które nie mają założonego profilu PUE ZUS.  – Aby aktywować aplikację wystarczy,  że każdy nasz klient połączy ją ze swoim profilem na Platformie Usług Elektronicznych. Jeśli nie posiadamy profilu na PUE ZUS pl nie będziemy mógł z tej aplikacji skorzystać. Trzeba zatem najpierw taki profil założyć, a potem pobrać i uruchomić aplikację – zaznacza ZUS-u.
Proces aktywacji i połączenia aplikacji z profilem PUE został opisany krok po kroku na początkowych ekranach startowych aplikacji.
W kolejnych miesiącach aplikacja zostanie rozszerzona o kolejne świadczenia dla rodzin tj. o wnioski Rodzinny kapitał Opiekuńczy i dofinansowanie do żłobków.

/joge/

Ważne wydarzenia