Sobota w muzeum z kolczastym przyjacielem ogrodów

Z okazji przypadającego 10 listopada Międzynarodowego Dnia Jeża właśnie tym sympatycznym stworzeniom poświęcone będą warsztaty z cyklu 'Sobota w muzeum’. W najbliższą sobotę zapraszają na nie pracownicy Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki.

– Chcemy o tym jeżu przypomnieć, bo do tego tematu wracamy co roku. Nasze muzeum znajduje się na terenie rezerwatu, więc ochrona roślin i zwierząt to bliskie nam zagadnienia, a los jeża jest coraz trudniejszy. Jeży jest coraz mniej i jeżeli nie zaczniemy działać na rzecz ich ochrony, to w końcu wyginą – mówi Beata Celebańska z muzeum na Krzemionkach. – Oprócz tego, że jest to przesympatyczny ssak, to jest bardzo pożyteczny. Podczas zajęć zdradzimy wiele ciekawostek na temat jeży, ale przede wszystkim powiemy co robić, żeby pojawiały się w naszych ogrodach i żeby je chronić – dodaje.

Warsztaty w sobotę rozpoczną się o godzinie 11.00. Jak zawsze należy się na nie zapisać telefonicznie pod numerem 41 260 55 50 lub wysyłając maila na adres: sekretariat@krzemionki.info. Koszt udziału to tylko 15 złotych.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia