Polska 2050 Szymona Hołowni ma swoje koło powiatowe. Przewodniczącym Piotr Dasios

Piotr Dasios został przewodniczącym koła powiatowego Polski 2050 Szymona Hołowni. Fot. archiwum prywatne

W Ostrowcu Świętokrzyskim zawiązało się koło powiatowe partii Polska 2050 Szymona Hołowni.

Jego przewodniczącym został Piotr Dasios, wiceprezydent Ostrowca. W skład pięcioosobowego zarządu weszli też Piotr Bek, Cezary Broś, Kamil Stelmasik oraz Radosław Stępniak.

W Ostrowcu od kilku miesięcy działa biuro posłanki Joanny Muchy, które teraz będzie też miało funkcję siedziby już oficjalnych struktur partii.

– O przyjmowaniu nowych członków już będzie decydować koło powiatowe, to wzmocni stronę organizacyjną i da nam legitymację do działania w imieniu partii Polska 2050 Szymona Hołowni – mówi przewodniczący Piotr Dasios. – To jest też jeden z elementów przygotowania do wyborów, które nas czekają. Najpierw parlamentarnych, a w 2024 roku samorządowych i do europarlamentu.

Na razie mało liczna grupa działaczy ma nadzieję, że w najbliższym czasie liczba członków Polski 2050 wzrośnie. Będzie to miało szczególne znaczenie w czasie wyborów samorządowych i możliwość zawierania ewentualnych koalicji na poziomie lokalnym.

– Mówi się, że gdyby udało się wygrać wybory parlamentarne w koalicji lub osiągnąć dobry wynik, to z tymi samymi partnerami będziemy szli przynajmniej na poziomie wyborów do sejmiku wojewódzkiego. Na poziomie lokalnym współpraca będzie opierała się na podobnych ideach i wspólnego spojrzenia na sprawy dotyczące lokalnych spraw – mówi przewodniczący.

Polska 2050 niebawem wybierać będzie swoje władze wojewódzkie. Delegatami do Rady Regionu zostali Piotr Dasios, Radosław Stępniak, Kamil Stelmasik, Piotr Bek i Michał Maj.

/sla/

Ważne wydarzenia