Będzie klub radnych Marka Materka w ostrowieckiej Radzie Miasta

Ruch Marka Materka ma w ostrowieckiej Radzie Miasta już trzech radnych i od teraz swój własny klub. Do Karola Wójcika i Marcina Marca dołączył radny Włodzimierz Stec.

Informację tę przekazał dziś na konferencji prasowej przed budynkiem urzędu Marek Materek, lider ugrupowania. – Nasz ruch stale się rozwija w Ostrowcu Świętokrzyskim, w powiecie ostrowieckim, czego najlepszym dowodem jest dołączenie do nas wczoraj radnego Włodzimierza Steca, którego serdecznie witam na pokładzie – ogłosił prezydent Starachowic. – Radny Stec z tym miastem jest związany od 1992 roku. Przez 25 lat prowadził własną działalność gospodarczą. Działa w stowarzyszeniu katolickim Rycerze Kolumba, które jest nastawione na wzajemną pomoc, a także pomoc potrzebującym. Jest to druga kadencja, w której reprezentuje mieszkańców w Radzie Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego – zaznaczał.

Radny Stec do Rady Miasta dostał się z list urzędującego prezydenta Jarosława Górczyńskiego, a odszedł z jego klubu w sierpniu tego roku. -Dołączyłem do Ruchu Marka Materka, bo proponuje nową jakość na scenie politycznej, dlatego, że łączy ludzi, a nie dzieli, działa ponad podziałami. Jest to ruch już ogólnopolski, który skupia bardzo dużo osób. To jest alternatywa dla ciągle skłóconej sceny politycznej w naszym kraju, jak również na polu lokalnym – wyjaśniał na konferencji Włodzimierz Stec.

Radni z nowego klubu Ruchu Marka Materka w ostrowieckiej Radzie Miasta zapowiadają współpracę zarówno z ugrupowaniem prezydenta Górczyńskiego, jak i opozycją w samorządzie. – Jeżeli którakolwiek z obecnych na naszej lokalnej scenie samorządowej sił politycznych wyjdzie z ciekawą, godną poparcia inicjatywą, to my na pewno będziemy te inicjatywy popierać – zapowiadał radny Karol Wójcik. – Chcemy współpracować i dobre inicjatywy prezydenta na pewno będziemy popierać. Jeżeli będziemy dostrzegać błędy lub dostrzeżemy lepsze rozwiązania, na pewno będziemy przedstawiać swoje własne rozwiązania – dodał radny Marcin Marzec.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia