Bike’owa Kolacja wraca do Ostrowca. Daniem głównym rowerowa podróż na Ukrainę

Fot. archiwum prywatne

Stowarzyszenie Ostrower, po przerwie spowodowanej pandemią, organizuje w piątek, 18 listopada Bike’ową Kolację, czyli spotkanie wszystkich, którym nieobca jest turystyka rowerowa lub chcieliby rozpocząć taką przygodę.
Spotkanie nie przypadkowo nosi miano Bike’owej Kolacji. Menu stanowią bowiem rowerowe opowieści.
– Na przystawkę swoimi rowerowymi przygodami podzielą się działające w Ostrowcu grupy rowerowe. Danie główne zaś podadzą gościom członkowie 7 – osobowej ekipy, która w 2019 roku zrealizowała przejazd pod nazwą „Rowerem w chmurach”. Była to podróży po Ukrainie, a docelowo na szczyt Pop Ivan, na którym przed II wojną światową wybudowano obserwatorium astronomiczno – meteorologiczne, nazwane potocznie Biały Słoń. Zobaczymy zdjęcia i zapis video z wyjazdu ostrowieckiej ekipy – mówi Kamil Stelmasik ze Stowarzyszenia Ostrower.
Niespodzianką wieczoru będzie jubileusz jednej z najdłużej działających w Ostrowcu, nieformalnych grup rowerowych, zakładanej 20 lat temu między innymi przez Piotra Maja. Na deser będzie duża porcja rozmów w kuluarach przyprawiona szczyptą własnych doświadczeń, pomysłów i planów rowerowych na przyszłość.
Każdy uczestnik proszony jest o przyniesienie czegoś na stół otwarty – ciasta, sałatki, deserów lub kanapek.
– Zapraszamy każdego, niezależnie czy jest członkiem jakiejś grupy, czy nie. Nie musi nawet jeździć na rowerze. Ważne, by był zainteresowany szeroko rozumianą turystyką – dodaje Kamil Stelmasik.
Bike’owa Kolacja odbędzie się w Ostrowieckim Browarze Kultury, a rozpocznie o godzinie 18.30. Wstęp jest wolny.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia