Rusza Świąteczna Akcja Charytatywna Radio Ostrowiec „Gwiazdki Moc”

Przy współpracy z ponad 30 organizacjami pozarządowymi, Radio Ostrowiec i LGD 'Krzemienny Krąg” po raz szósty organizują Świąteczną Akcję Charytatywną 'Gwiazdki Moc”.

Już od dziś ( 15 listopada) na facebookowej grupie 'Świąteczna akcja Gwiazdki Moc” można licytować fanty podarowane przez naszych Partnerów, Słuchaczy i Przyjaciół. Jednym z gadżetów będzie koszulka z podpisami piłkarzy lokalnej drużyny KSZO 1929 Ostrowiec. Do naszej redakcji dostarczył ją Jarosław Sarna z działu marketingu KSZO.

– Cieszymy się, że możemy grać z wami do jednej bramki. Pomaganie jest fajne i dlatego dajemy koszulkę z podpisami zawodników. To okazja dla kolekcjonerów takich smaczków – podkreślał.

Koszulka niebawem trafi na licytacje. A my zachęcamy Państwa do przekazywania nam przedmiotów, których sprzedaż zasili konto naszej akcji. Można je przynosić do Radia Ostrowiec lub do Krzemiennego Kręgu w Bałtowie.
Dziś do redakcji przyjechała pani Daniela z Ćmielowa, która jest z nami od początku naszej akcji Gwiazdki Moc. Podarowała na licytacje m.in. ceramiczny świąteczny kubek z Pałacu w Kurozwękach i stroik bożonarodzeniowy.
Pozyskane środki chcemy przeznaczyć na likwidację barier architektonicznych w powstającym Centrum Społecznościowym 'Wymiennikownia” w Ostrowcu. To miejsce, gdzie osoby z niepełnosprawnościami, seniorzy, wolontariusze będą mogli się spotykać i wzajemnie wspierać. Będą mogli realizować tam swoje pasje, zdobywać nowe umiejętności i – co najważniejsze – uczestniczyć w życiu społecznym „bez barier”. Organizując akcję chcemy zebrać fundusze na modernizację obiektu tak, by stał się dla nich przyjazny.
W tym roku partnerami akcji zostało Miasto Ostrowiec Świętokrzyski i Fundacja Centrum Rozwoju Regionalnego EDU – BAŁT. A więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Radia Ostrowiec.

/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia